25.12.2015

Напередодні Дня спільних дій в інтересах дітей, який щорічно відзначається 20 листопада, за ініціативи Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні відбувся Молодіжний форум «Справедливість для кожної дитини». Більше 100 молодих людей прибули з усіх куточків України для того, щоб поділитись досвідом допомоги дітям та обговорити те, як молодь може долучитись до вирішення актуальних проблем дітей.

Звертаючись до учасників форуму, Уповноважений Президента з прав дитини наголосив: «Саме ви, активна молодь, формуєте те середовище, в якому виховуватиметься наступне покоління. Ви, як ніхто інший, розумієте проблеми дітей, оскільки ще вчора самі були дітьми. Тож, саме ви можете стати лідерами, які поведуть за собою дітей та допоможуть їм розвивати свої здібності, формувати погляди та бути активними і свідомими громадянами».

Крім цього, Микола Кулеба звернув увагу молоді на проблеми дітей з особливими потребами. Він наголосив, що активна молодь разом із представниками державної влади має спільними зусиллями формувати толерантне ставлення  громадськості до дітей з особливими потребами.

«Зараз в суспільстві існує думка, що діти з особливими потребами мають навчатись лише в інтернатах або вдома на індивідуальній формі навчання. Сьогодні ми разом з вами маємо розвіяти цей міф. Потрібно власним прикладом показати оточуючим, що такі діти можуть відвідувати звичайні школи та бути повноцінними членами суспільства», - зазначив Микола Кулеба.

Уповноважений також закликав учасників форуму до активного і постійного діалогу, оскільки формування державної політики у сфері захисту прав дітей та підтримки молоді неможливе без врахування їх думки.