25.12.2015

Дружина Президента України Марина Порошенко зустрілася з Уповноваженим Ради Регіону Венето з міжнародних проектів Італійської Республіки паном Дієго Канчан, провела зустріч із викладачами й учнями української школи «Престиж» у Римі, взяла участь у покладанні квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку разом із українською громадою в Італії та відвідала Собор Святої Софії. Заходи проходили у рамках офіційного візиту Президента України до Італійської Республіки.

На зустрічі з представниками регіону Венето були присутні Почесний консул України в Італії у м.Падуя Марко Тозон, Уповноважений Ради Регіону Венето з міжнародних проектів Дієго Канчан, Віце-президент регіонального представництва Конфедерації промисловості Італії у м.Верона, Президент Музичної Академії Верони Джорджо Паскуа. У ході розмови Марина Порошенко подякувала представникам влади, працівникам медичних закладів та громадських організацій, які відгукнулися на прохання про допомогу в наданні медичного обладнання та препаратів українським лікарням.

«Для нас ця допомога дуже актуальна і вкрай необхідна, адже, з одного боку, в Україні все ще продовжуються бойові дії на лінії зіткнення, а з іншого – ми маємо більше мільйона переселенців із Криму та Сходу України, у зв'язку з чим значно збільшилося навантаження на медичні установи у всіх регіонах України. А люди скрізь потребують якісної медичної допомоги», - зауважила пані Марина. Окрім медичної теми, сторони обговорили питання співпраці у освітніх та культурних проектах.

На завершення зустрічі Діего Канчан передав Українському народові в особі Марини Порошенко першу частину гуманітарної допомоги - апарати гемодіалізу та аудіометри.

Дружина Президента також зустрілася з представниками першої та найбільшої української школи «Престиж» у Римі. Під час спілкування пані Порошенко підкреслила, що цей навчальний заклад виконує надзвичайно важливу роль у житті підростаючого покоління української громади в Італії – зберігає зв’язок маленьких українців із Батьківщиною.

При цьому Марина Порошенко наголосила на важливості того, що, зберігаючи зв’язок з Україною, наші діти мають доступ до європейських цінностей і активно залучені до соціального та культурного життя Італії: «Вони зростають вільними громадянами об’єднаної Європи. І яскравим прикладом того є Марш дітей різних націй за мир в Україні, організований вчителями та учнями школи спільно з представниками інших національних громад».

Крім того, пані Марина разом із Президентом України та офіційною делегацією відвідала християнський Собор Святої Софії у Римі, проект якого було розроблено на основі планів первісної будівлі Софії Київської та який є частиною комплексу Українського католицького університету імені святого Климента, де поспілкувалася з представниками української діаспори Риму.