25.12.2015

Президент Петро Порошенко переконаний, що провівши блискуче президентські, парламентські і місцеві вибори Україна здала надзвичайно важливий європейський іспит на демократію. Про це він сказав в інтерв'ю українським телеканалам.

Факт того, що голосування відбулося за новим Законом, Глава держави назвав кардинальною зміною у ставленні, підходах і об'єктивності виборчого законодавства в Україні.

"Ми запровадили вибори у два тури, більш об'єктивний вибір волевиявлення людей - більше людей фізично проголосують за того чи іншого кандидата у другому турі і будуть поділяти відповідальність за свій вибір", - сказав Петро Порошенко.

Запровадження пропорційної системи за відкритими списками, на переконання Президента, унеможливило фальсифікації.

Важливим Глава держави назвав запрошення на ці вибори 1,5 тисячі міжнародних спостерігачів, які дали позитивну оцінку. Він підкреслив, що така кількість спостерігачів з-за кордону на місцеві вибори була запрошена вперше. "Ніколи на місцевих виборах такої кількості іноземних спостерігачів не брали участі і вони - Європейський Парламент, прискіплива місія ОБСЄ, чисельна місія ПАРЄ, представники потужних світових і політичних неурядових організацій - одноголосно оцінили, що вибори були такими, що забезпечили вільне волевиявлення громадян", - констатував Петро Порошенко.

Президент також підкреслив важливість забезпечення реалізації виборчих прав і свобод кожного громадянина України. Він також запевнив, що як Гарант Основного Закону захищатиме і поважатиме їх. Глава держави підкреслив, що право обирати собі міського голову і нести відповідальність за цей вибір мають як жителі Львова, так і Маріуполя.

Петро Порошенко також зазначив, що він, як Президент, має забезпечити цілісність соборність і незалежність України.

Щодо участі у виборах представників колишньої влади, Глава держави висловив тверде переконання, що єдиним справедливим і демократичним способом усунення їх від влади є саме голос виборців, адже лише вони визначають того, кому надають владу.