25.12.2015

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Президентом Азербайджанської Республіки Ільхамом Алієвим.

«Переконаний, що сьогодні склалися всі передумови для успішного поглиблення українсько-азербайджанських взаємин: наші держави мають потрібний для цього потенціал, а ми – відповідну політичну волю», - підкреслив Петро Порошенко.

Особливу увагу співрозмовники приділили питанням консолідації зусиль задля більш ефективного протистояння регіональним і глобальним викликам. «Україна та Азербайджан, які зіткнулися із зовнішньою агресією, загрозою їх національній безпеці та територіальній цілісності мають об’єднатися у відстоюванні базових принципів міжнародного права», - наголосив Глава держави.

Петро Порошенко запевнив Ільхама Алієва у незмінності позиції України стосовно нагірнокарабаського конфлікту, яка ґрунтується на повазі до територіальної цілісності Азербайджанської Республіки в міжнародно визнаних кордонах.

У свою чергу, Президент Азербайджану заявив, що азербайджанська сторона і надалі твердо дотримуватиметься позиції на підтримку територіальної цілісності України.

Президенти України та Азербайджану засвідчили готовність до активізації політичного діалогу на найвищому рівні та узгодили алгоритм спільних двосторонніх заходів на ближчу перспективу.

Зокрема, домовлено прискорити проведення чергового засідання Міжурядової українсько-азербайджанської комісії з питань економічного співробітництва, а також започаткувати підготовку переговорів на рівні глав двох держав у рамках Ради Президентів України та Азербайджану.

Президент Ільхам Алієв запросив Главу Української держави відвідати Азербайджан з офіційним візитом.