25.12.2015

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Міністром фінансів США Джейкобом Лью.

Глава держави подякував американській стороні за тверду політичну підтримку України та практичну допомогу, зокрема у формі надання кредитних гарантій.

Президент відзначив роль США як стратегічного та надійного партнера України, в тому числі в питанні програм фінансування МВФ, допомоги щодо реструктуризації боргів.

Співрозмовники обговорили хід реформ в Україні, зокрема податкової та у сфері боротьби з корупцією, а також посилення співпраці щодо пошуку вкрадених в Україні грошей. Крім того, Президент відзначив важливість співпраці та координації дій в процесі деолігархізації України.

Глава держави також проінформував про ситуацію на Донбасі, зокрема про посилення обстрілів українських позицій.

У свою чергу Джейкоб Лью наголосив на подальшій підтримці з боку США необхідності повного втілення у життя Мінських домовленостей.

Міністр фінансів США, який відвідує Україну вже вдруге за останній рік, наголосив на підтримці Сполученими Штатами Америки бажання українських громадян жити у незалежній, безпечній та заможній країні.

Джейкоб Лью відзначив значний прогрес, якого вже вдалося досягти у реформуванні України, та наголосив на важливості подальшої відданості курсу реформ. Він також акцентував на важливості міжнародних зусиль задля залучення мультинаціональної підтримки українських реформ та назвав ключовим фактором довіру, яким користується влада.

Співрозмовники скоординували позиції напередодні Cаміту «Великої двадцятки» в Анталії, куди Міністр фінансів США відбуде по завершенню візиту в Україні.