25.12.2015

Президент України Петро Порошенко привітав Президента Турецької Республіки Реджепа Таїпа Ердогана з перемогою Партії справедливості та прогресу на дострокових парламентських виборах, що відбулися 1 листопада 2015 року.

Співрозмовники обговорили шляхи подальшої розбудови стратегічного партнерства між Україною та Туреччиною, зокрема стан реалізації домовленостей, досягнутих під час останнього засідання міждержавної Стратегічної ради високого рівня у березні 2015 року в Києві. Реджеп Ердоган запросив Петра Порошенка відвідати Туреччину наступного року.

Президенти України та Туреччини під час розмови також приділили особливу увагу питанням консолідації зусиль з протистояння зовнішнім викликам і загрозам. Петро Порошенко подякував Реджепу Таїпу Ердогану за підтримку Туреччиною територіальної цілісності України.

Президент Туреччини наголосив, що його країна надалі сприятиме відновленню територіальної цілісності України дипломатичним шляхом. Він ще раз підкреслив, що Туреччина не визнає незаконної анексії українського Криму і подякував Президентові України за увагу, яку той приділяє правам кримських татар на окупованому півострові.

Співрозмовники наголосили на неприпустимості утисків з боку російської влади, яких зазнають кримські татари в Криму, та висловилися за продовження взаємодії з метою захисту їхніх законних прав.

Петро Порошенко та Реджеп Ердоган також скоординували зусилля напередодні саміту Великої двадцятки, який відбудеться 15-16 листопада в Анталії, де серед іншого буде обговорюватися українське питання.