25.12.2015

Уповноважений з прав дитини Микола Кулеба обговорив з лідерами учнівського самоврядування необхідність широкого залучення учнів до участі в управлінні  шкільними справами задля формування ініціативної, здатної приймати нестандартні рішення особистості.

Уповноважений під час зустрічі назвав серед основних завдань учнівського самоврядування об'єднання зусиль педагогів і учнів у здійсненні навчально-виховного процесу, колегіальне  обговорення  і вирішення всіх питань шляхом включення учнів у процес управління, розвиток ініціативи, самодіяльності учнів,  відповідальності за доручену справу.

Участь у зустрічі взяли 100 учнів – представники органів учнівського самоврядування з усіх областей України. У невимушеній атмосфері діти поділились проблемами, які їх хвилюють. Серед основних: відсутність комунікації між лідерами учнівської молоді та місцевою владою. Діти поскаржились, що часто їх просто не чують,  для них зачинені двері владних кабінетів, а адміністрація шкіл не завжди  підтримує  учнівські ініціативи.

Користуючись нагодою, школярі коротко презентували проекти, які хотіли б  реалізувати у своїх областях. Учні висловили ідеї щодо створення центрів підготовки лідерів учнівського самоврядування,  центрів підготовки до ЗНО за принципом «рівний-рівному», де діти мали б змогу обмінюватись знаннями з предметів, які їх цікавлять. Усі діти висловили побажання брати участь в організації шкільного життя, наприклад, обирати предмети для вивчення на власний розсуд. Не залишилось осторонь і питання налагодження дружніх стосунків дітей зі східної України із школярами із західної України. Діти  висловили готовність та бажання запровадити програми обміну між учнями шкіл із різних областей України для вивчення історії та культурних традицій регіонів.

В свою чергу, Уповноважений Президента з прав дитини подякував школярам за активну громадську позицію. «Я гордий тим, що в нашій країні зростає таке свідоме та суспільно відповідальне покоління. Саме від вас та ваших однолітків залежить майбутнє нашої країни. В сфері захисту прав дітей, у змінах підходів до турботи про дітей для мене важливою є думка кожного із вас, бо  ніхто інший не може краще знати, що потрібно дітям і якого захисту ви потребуєте», – наголосив Микола Кулеба.

Уповноважений висловив готовність до подальшої  співпраці з лідерами учнівського самоврядування. Школярі пообіцяли найближчим часом запропонувати своє бачення механізму такої  взаємодії  та обрати  своїх представників для комунікації.