25.12.2015

Конституційна Комісії на черговому пленарному засіданні схвалила остаточний варіант проекту змін до Конституції в частині правосуддя, підтриманий Венеціанською комісією.

Заступник Глави Адміністрації Президента України та Секретар Конституційної Комісії Олексій Філатов зазначив: «Сьогодні зроблено важливий крок для реалізації повномасштабної судової реформи та оновлення суддівського корпусу, відновлення довіри громадян до судової гілки влади та забезпечення права кожного на справедливий суд. Проект змін до Конституції в частині правосуддя є безпрецедентним для України, як з точки зору його високої оцінки міжнародними експертами, так і з точки зору консолідації українського суспільства. Проект пройшов декілька етапів обговорення та схвалення українськими та міжнародними експертами, представниками фракцій парламентської коаліції, громадськими активістами. Велика подяка всім колегам, які впродовж п’яти місяців працювали над цим фундаментальним питанням. Сподіваємося, що вже найближчим часом цей законопроект буде внесено на розгляд до Парламенту».

Довідка.

Із  затвердженим проектом змін до Конституції України в частині правосуддя можна ознайомитися за посиланням http://constitution.gov.ua/work/item/id/17

З Висновком Венеціанської комісії можна ознайомитися за посиланням http://constitution.gov.ua/news/item/id/1061

Конституційна Комісія є спеціальним допоміжним органом при Президентові України.

Основними завданнями Конституційної Комісії є напрацювання узгоджених пропозицій щодо проведення конституційної реформи в Україні, забезпечення широкого громадського та професійного обговорення пропозицій щодо проведення конституційної реформи в Україні,  підготовка за результатами обговорення законопроекту щодо внесення змін до Конституції України тощо.