25.12.2015

Президент Петро Порошенко за підсумками переговорів в Ашгабаті наголосив, що Україна вдячна Туркменістану за принципову підтримку суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України.

У свою чергу Президент Туркменістану, коментуючи представникам ЗМІ проведені переговори, зазначив, що сьогодні було підкреслено прагнення двох країн співпрацювати на укріплення стабільності і безпеки, встановлення клімату довіри як в регіоні Центральної Азії, так і у Східній Європі.

«Туркменістан і Україна ще раз підтвердили свою тверду прихильність утвердженню принципів рівноправ'я на міжнародній арені, невтручання у внутрішні справи інших держав, поваги до їх суверенітету і праву вибору власної моделі розвитку», – заявив Г.Бердимухамедов.

Президент України висловив подяку лідеру Туркменістану за послідовну співпрацю та підтримку в рамках міжнародних організацій, включаючи підтримку кандидатури України під час голосування за обрання непостійним членом Ради безпеки ООН. Також Петро Порошенко подякував Гурбангули Бердимухамедову за змістовне обговорення всього комплексу питань як двостороннього співробітництва, так і міжнародної співпраці.

Глави двох держав домовилися у подальшому нарощувати співробітництво у рамках міжнародних організацій, передусім ООН та ОБСЄ. «У цьому контексті буде заснована практика взаємної підтримки на світовій політичній арені, яка довела свою ефективність», – сказав Президент Туркменістану.

«Наші країни продовжують ефективну взаємодію у протидії глобальним викликам, таким як міжнародний тероризм, незаконний обіг наркотичних засобів та транснаціональна організована злочинність», – додав він.