25.12.2015

28-29 жовтня 2015 року на запрошення Президента  Туркменістану Гурбангули Бердимухамедова відбувся офіційний візит Президента України Петра Порошенка до  Туркменістану.

Під час зустрічі Президенти підтвердили спільну зацікавленість у подальшому розвитку співробітництва на основі довіри, взаємоповаги, відкритості та обопільної вигоди.

Керуючись згаданими принципами, на основі Статуту ООН та загальновизнаних норм міжнародного права, Глави держав висловилися щодо необхідності подальшого посилення політичного діалогу на вищому рівні, поглиблення співпраці у торговельно-економічній, енергетичній, фінансовій, науково-технічній, культурно-гуманітарній та інших сферах.

Президенти України та  Туркменістану підтвердили намір активізувати взаємовигідне співробітництво на світовій арені. Керівники двох країн підкреслили необхідність координації зусиль і взаємовигідної підтримки в рамках універсальних та регіональних організацій, членами яких є Україна та  Туркменістан. Сторони підтвердили важливість підвищення ролі Організації Об'єднаних Націй та її інститутів у вирішенні глобальних питань, забезпеченні сталого розвитку, зміцненні безпеки і стабільності у світі.

Сторони підтверджують свою відданість дотриманню загальновизнаних принципів та норм міжнародного права, у тому числі принципів державного суверенітету, територіальної цілісності, непорушності кордонів, невтручання у внутрішні справи одна одної, а також мирного урегулювання суперечок.

Лідери обох країн відзначили необхідність розширення двосторонньої і багатосторонньої взаємодії із забезпечення регіональної безпеки і стабільності.

Глави держав засвідчили готовність до подальшого нарощування зусиль у боротьбі з такими транскордонними загрозами і ризиками, як тероризм, організована злочинність і незаконний обіг наркотичних засобів.

Було підкреслено, що нинішня зустріч Глав обох держав, спрямована на зміцнення дружніх відносин, покликана надати нового імпульсу розвитку взаємовигідної співпраці між двома країнами в різноманітних галузях.

Президенти підтвердили взаємне прагнення до забезпечення постійного зростання обсягів двосторонньої торгівлі, диверсифікації її структури, розвитку довгострокових форм економічного співробітництва, поглиблення інвестиційної взаємодії між Україною і  Туркменістаном на основі загальновизнаних норм та правил міжнародної торгівлі.

Глави двох держав відзначили важливу роль Спільної міжурядової українсько-туркменської комісії з питань економічного і культурно-гуманітарного співробітництва, зокрема в інтенсифікації практичної взаємодії у перспективних сферах. У цьому зв’язку підкреслювалася необхідність подальшої активізації діяльності Комісії з метою досягнення конкретних результатів у сфері торговельно-економічних зв'язків, насамперед у реалізації масштабних інфраструктурних проектів. Глави держав висловилися за поступальний розвиток контактів між суб'єктами господарювання.

Президенти висловили переконання, що розвиток культурно- гуманітарних обмінів між Україною і  Туркменістаном сприяє зміцненню дружби, поваги і взаєморозуміння між народами двох країн. Сторони підтвердили готовність розвивати і надалі поглиблювати двосторонні відносини в галузях культури, освіти, науки, туризму і спорту.

Керівники двох держав домовилися вжити необхідних заходів для організації Днів культури  Туркменістану в Україні, а також щодо проведення Днів культури України в  Туркменістані.

Президенти України та  Туркменістану підкреслили необхідність подальшого вдосконалення і розширення договірно-правової бази двостороннього співробітництва.

Президент України привітав Президента  Туркменістану з 20-річчям набуття  Туркменістаном статусу постійного нейтралітету і підтвердив підтримку України даному статусу.

Президент України Петро Порошенко висловив вдячність Президенту  Туркменістану Гурбангули Бердимухамедову за надані українській делегації гостинність, теплий і дружній прийом і запросив Президента  Туркменістану здійснити візит в Україну у зручний для нього час.

Запрошення було з вдячністю прийняте. Конкретні терміни візиту будуть узгоджені дипломатичними каналами.

Президент України Петро Порошенко

Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов

Ашгабат, 29 жовтня 2015 року