25.12.2015

Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба зустрівся із представником делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста Аланом Ешліманом. Одним із ключових питань зустрічі стало забезпечення права на освіту дітей, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції.

Микола Кулеба зазначив, що учні, які проживають на тимчасово окупованих територіях, можуть продовжити навчання на контрольованій українською владою території за всіма існуючими формами. Для цього Міністерством освіти і науки прийнято усі необхідні нормативні акти, зокрема, зважаючи на ситуацію, що несе загрозу життю і здоров’ю дітей, відпрацьовано механізм їх зарахування на екстернатну або дистанційну форму навчання. Учні старшої школи, які не мають документа про здобуту базову загальну середню освіту державного зразка, можуть завершити опанування навчальної програми 9 класу екстерном та в найкоротший термін отримати відповідний документ про освіту і продовжити навчання у 10 класі за обраною формою навчання у тому ж навчальному році.

Уповноважений повідомив, що Міністерством освіти і науки доручено місцевим органам управління освітою забезпечити наявність актуальної інформації на власних офіційних веб-сайтах про загальноосвітні навчальні заклади , в яких діти можуть продовжити здобуття загальної середньої освіти за екстернатною або дистанційною формами навчання.

Під час зустрічі сторони обговорили питання щодо готовності до опалювального сезону шкіл, які знаходяться в зоні АТО,. Микола Кулеба повідомив, що під час останнього візиту до зони проведення АТО, він особисто побачив неготовність багатьох навчальних закладів до навчання дітей в холодну пору року – не всюди засклені вікна, відремонтований дах, подекуди системи опалення не пройшли відповідних тестувань.

В свою чергу Алан Ешліман наголосив на необхідності проведення для вчителів та дітей  інструктажів і консультацій про правила поведінки під час обстрілів, а також – надання основних стандартних порад з евакуації. Микола Кулеба підкреслив, що попри небезпеку та відсутність комфортних умов проживання, багато людей не виявляють бажання покидати свої домівки у зоні АТО, серед них і батьки з дітьми, тому для таких дітей необхідно створити всі умови для реалізації їх права на освіту.

Микола Кулеба висловив подяку представнику делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста Алану Ешліману за допомогу, яку надає організація жителям Донецької та Луганської областей. Під час зустрічі було досягнуто домовленості про подальшу  співпрацю та об’єднання зусиль для забезпечення усім необхідним дітей, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції.