25.12.2015

Президент Петро Порошенко зустрівся з Предстоятелем Української православної церкви Київського патріархату Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом та привітав його з 20-річчям Патріаршої інтронізації.

«Дякую Богові, що Україні пощастило з таким Патріархом. 20 років – це майже стільки, скільки незалежній Українській державі. Ваша молитва весь час була поряд з українцями для того, щоб Господь захищав нас, а у труднощах допомагав консолідуватися, об'єднуватися та разом протистояти викликам», – зазначив Глава держави на зустрічі, яка відбулася у резиденції Патріарха. Президент побажав Його Святості довголіття, а Україні – ще довго мати такого Патріарха.

Патріарх Філарет подякував за вітання. «Вдячний, що ми маємо такого Президента у часи випробування України. Господь випробовує Україну – достойна вона мати свою державу чи ні. Державу ми отримали, як манну з неба, а тепер на нашу долю випало пережити випробування», – відзначив Предстоятель УПЦ (КП), додавши, що Український народ гідно протистоїть та захищає свою землю.

«Церква не може не бути зі своїм народом, – наголосив Його Святість, подякувавши Главі держави за підтримку створення єдиної помісної православної церкви. – Дякую, що Президент розуміє, що церква повинна бути одна, тоді вона буде захищати».

Президент та Предстоятель УПЦ (КП) обговорили важливість служби капеланів у зоні проведення АТО, які духовно підтримують українських захисників. Глава держави також нагадав про силу молитви під час Революції Гідності, коли священники демонстрували єдність з Українським народом.

Патріарх Філарет вручив Главі державі орден Святого Князя Володимира І ступеня.