25.12.2015

Президент Петро Порошенко наголосив, що особи, які за попередньої влади скоювали злочини, мають понести відповідальність, і ті, хто підпадає під дію Закону про люстрацію, – мають виконувати його вимоги.

«Моя позиція абсолютно чітка. Ті, хто скоював злочини за попередньої влади, мають понести відповідальність. Ті, хто підпадають під дію Закону про люстрацію, мають виконати вимоги законодавства», – наголосив Глава держави, коментуючи на прохання журналістів повноважність розгляду нинішнім складом суддів Конституційного Суду Закону «Про очищення влади» (про люстрацію).

Президент наголосив на тому, що Україна потребує швидкого та ефективного оновлення суддівської влади. Саме для цього Указом Президента було створено Конституційну Комісію, до складу якої входять представники різних політичних сил Верховної Ради, юристи та представники Уряду. Президент нагадав, що рішення Комісії щодо конституційних змін з судової реформи було представлене на громадське обговорення та направлене на розгляд Венеціанської комісії, яка має оцінити відповідність запропонованої судової реформи України вимогам та критеріям Ради Європи. «Дуже сподіваюся, що цей висновок буде позитивним», – сказав Глава держави.

Президент зазначив, що за підсумками обговорення Венеціанською комісією та громадськістю направить проект змін до Конституції в частині судової реформи до Парламенту, та висловив сподівання на підтримку парламентарів. «Складовою частиною цією судової реформи має бути оновлення суддівського корпусу», – резюмував Глава держави.