25.12.2015

Президент Петро Порошенко в Івано-Франківську взяв участь у церемонії початку будівництва футбольного стадіону зі штучним покриттям для дитячо-юнацького та аматорського футболу, який буде зведено за програмою УЄФА «Хет-трік». Разом із юними футболістами, майбутніми професійними спортсменами Глава держави заклав капсулу у фундамент майбутнього стадіону.

«Я приїхав сюди, щоб потиснути руку майбутнім спортсменам і гарантувати, що, як би важко не було, ми робитимемо все, щоб розвивати спорт», – заявив Глава держави.

Президент наголосив, що нині влада кардинально змінила підхід до розвитку спорту в державі і робить акцент на створенні необхідних для тренування спортсменів умов в усіх куточках країни. «Маємо будувати стадіони в обласних центрах, в містах, де їх немає. І ці стадіони мають бути зі штучним покриттям, сучасні, з добрим освітленням, добрими умовами для спортсменів і тренерів. Там, де діти зможуть навчатися спорту на європейському і світовому рівні», – сказав Глава держави.

«Раніше кошти йшли будь-куди, але не в регіони України. Зараз, після обрання нового голови ФФУ, ми кардинально змінили напрямки використання грошей УЄФА. Ми більше не будуємо будинків, бо це неправильно, і в умовах, коли немає бюджетних коштів або коли їх недостатньо, було прийнято рішення – сконцентрувати кошти на створенні можливості розвитку місць для тренування українських дітей. При чому не у Києві, Львові, Дніпрі чи Харкові, де є стадіони, що були побудовані до Євро-2012», – відзначив Президент.

Президент висловив впевненість, що завдяки реалізації спеціальної програми «Хет-трік» за декілька місяців поля, подібні до тих, що вже відкрито у Вишневому і закладено у Івано-Франківську, будуть споруджені в інших містах. «Ви собі не уявляєте, яке задоволення – бачити радість на обличчях майбутніх футболістів. Це відкриває для них фантастичні, унікальні перспективи», – зазначив Петро Порошенко.

Глава держави висловив побажання, щоб вже у найближчому майбутньому українці споглядали і вболівали лише за спортивні перемоги. «Ми всі хочемо, щоб перемоги були тільки спортивні, щоб нарешті в нашу країну прийшов мир і ми могли щиро радіти перемогам українців у футболі, шахах, різних видах спорту», – сказав Президент.

Стадіон буде знаходитись у комунальній власності міста. Вартість проекту – 12 млн грн, фінансування здійснюватиметься за рахунок коштів УЄФА та ФФУ. Згідно з проектом, футбольне поле матиме розмір 105х68 метрів. Крім облаштування поля, також передбачено будівництво блоку роздягалень для двох команд; тренерських приміщень; приміщення для арбітрів та медпрацівників з масажною з відповідним облаштуванням. Також буде споруджено трибуни на 400-1000 місць, встановлено все необхідне для роботи стадіону обладнання – штучне освітлення, електронне табло і платформи для телекамер. Згідно планів, початок будівництва запланований на жовтень-листопад 2015 року. Введення в експлуатацію – березень–травень 2016 року.

По завершенні церемонії Глава держави також вручив пам’ятні сувеніри переможців міських змагань на призи клубу «Шкіряний м’яч» капітанам дитячих футбольних команд.