25.12.2015

Під час робочої поїздки до Івано-Франківської області Президент Петро Порошенко відвідав одне з провідних підприємств області - ПАТ «Івано-Франківськцемент».

Під час спілкування з колективом підприємства Глава держави підкреслив, що саме на таких працівниках, які є у колективі цементного заводу, тримається Україна.

Президент наголосив на тому, що задля відновлення економіки країни необхідне встановлення миру. "Тільки за часів миру ми можемо відновлювати економіку, промисловість", - сказав Петро Порошенко.

Президент також висловив переконання у необхідності зменшення податкового навантаження на заробітну плату. Це виведе її з тіні і дасть можливість збільшити купівельну та економічну спроможність населення, зауважив Глава держави.

Голова правління ПАТ «Івано-Франківськцемент» Микола Круць ознайомив Петра Порошенка з технологією виробництва цементу сухим способом на основі нових енергоефективних та екологічно безпечних технологій. Він також продемонстрував Президенту роботу Центру управління технологічними процесами підприємства та представив йому адміністраторів та інженерів, що працюють на виробництві.

Довідково: ПАТ «Івано-Франківськцемент» входить у 20-ку найкращих (найтехнологічніших) цементних виробництв світу. Кожна четверта тонна українського цементу виробляється на цьому підприємстві.

ПАТ «Івано-Франківськцемент», який розпочав свою роботу ще у 1964 році, нині є єдиним в Україні цементним виробництвом, яке на 100% перебуває у власності українських громадян. Це одне із найбільш успішних підприємств з виробництва будівельних матеріалів в Україні. За період з 2008 по 2014 рр. на підприємстві було здійснено великомасштабну модернізацію всього виробництва і збудовано два заводи–мільйонники з випуску цементу (потужністю 1,1 – 1,2 млн. тонн цементу на рік кожен), що вивело ПАТ «Івано-Франківськцемент» в лідери цементної галузі України з обсягів випуску цементу та технологій його виробництва. Фінансування будівництва здійснювалось у тісній співпраці зі Світовим Банком, Європейським Банком Реконструкції та Розвитку, Банком Данії, Райффайзенбанком (Австрія) та Укрексімбанком. Значну частину проекту профінансовано за рахунок власних коштів підприємства. Технологія виробництва на новому заводі забезпечує максимальну безпеку для навколишнього середовища. В результаті реконструкції витрати палива на виробництво 1 тонни цементу на ПАТ «Івано-Франківськцемент» зменшено в 2,1 рази.