25.12.2015

У рамках робочої поїздки до Івано-Франківської області Президент Петро Порошенко зустрівся з громадськими організаціями, які контролюють будівництво дороги державного значення Н-09 Мукачеве – Львів, та ознайомився з ходом робіт.

Президент поспілкувався з представниками громадських організацій, серед яких учасники АТО. Так, за їхньою інформацією, завдяки контролю громадськості вдалося зекономити 18 млн гривень. «Ваша справа – контролювати. Влада – ваші партнери, щоб усі закупівлі і тендери відбувалися прозоро», - сказав Глава держави, звертаючись до волонтерів. Президент додав, що була проведена перевірка витрат на будівництво доріг, і вже зараз можна стверджувати про зменшення витрат на 11% на погонний метр.

Президент наголосив, що для розвитку будь-якої країни важливе будівництво інфраструктури та доріг, підкресливши, що Прикарпаття має розвивати свій туристичний та транспортний потенціал. «Цього року ми ставимо пріоритетом, щоб відбудувати дорожню мережу на Івано-Франківщині», - сказав Глава держави. Президент наголосив, що за останній рік значно збільшилася кількість туристів, які приїжджають в Україну, і якісна інфраструктура, в тому числі дороги, відіграють надзвичайну роль в розвитку регіону. За словами Глави держави, більше 800 млн гривень було виділено на ремонт доріг карпатського регіону.

Начальник служби автомобільних доріг в області Василь Буджак ознайомив Главу держави із ходом дорожніх робіт на ділянці шляху. Зокрема, він повідомив, що із 442,9 км автомобільної дороги загального користування державного значення Н-09 територією Івано-Франківської області пролягає 191,4 км.

Траса Н-09 є однією з ключових автодоріг, які забезпечують рух у напрямку західного кордону. Ремонт дороги сприятиме поліпшенню транспортного сполучення, збільшенню вантажо- та пасажиропотоків. На поточний ремонт автомобільної дороги Мукачеве – Львів на ділянці Івано-Франківськ – Галич – Рогатин – межа Львівської області постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня цього року № 323 було затверджено фінансування в сумі 310 млн грн. У липні також було виділено 40 мільйонів гривень з коштів державного фонду регіонального розвитку. За рахунок цих коштів буде виконано тільки будівельні роботи. На заходи з безпеки руху та облаштування дороги необхідні додаткові кошти в сумі 100 млн грн.