25.12.2015

Президент закликає коаліцію внести зміни до виборчого законодавства щодо підвищення відповідальності за підкуп виборців.

В інтерв’ю українським телеканалам Президент зазначив, що під час зустрічі з представниками громадських організацій «ОПОРА», Комітет виборців та іншими був навіть більш радикальним, ніж вони, і запропонував, щоб це був спільний законопроект, згідно з яким кандидати, які об’єктивно і доведено рішенням суду обвинувачуються у підкупі виборців, знімалися з виборчих перегонів. «На мою думку, це найбільш ефективний спосіб протидії підкупу виборців», – наголосив Петро Порошенко.

Нажаль, сказав Глава держави, ця ініціатива щодо зняття з виборів поки що не знайшла підтримки, передбачаються більш м’які форми реагування.

Глава держави зауважив, що існують і інші перешкоди виборчому процесу. «Можна по-різному ставитись до тієї чи іншої форми нереєстрації тих чи інших політичних сил у тих чи інших регіонах», – зазначив Петро Порошенко, додавши, що, як політик, він вважає, що політичні сили мають нести відповідальність за дії попередньої влади у формі неучасті у виборів. Однако, наголосив Президент, не можна такими діями дати підстави агресору говорити про утиски прав російськомовного населення та використати це на свою користь. «Тому нам треба дуже відповідально ставитись до дотримання Закону, в тому числі – щодо місцевих виборів», – заявив Петро Порошенко.