25.12.2015

Під час робочої поїздки до Миколаївської області Президент відвідав Суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН», де взяв участь у заходах з відродження судноплавства річкою Південний Буг.

В урочистій атмосфері відбувся запуск першого судна та спуск на воду новозбудованих вантажних суден.

Спілкуючись із трудовим колективом, Президент подякував миколаївцям за патріотизм та любов до рідної держави, за те, що вони своєчасно зупинили сепаратизм. «Ніхто не зміг би це зробити, якби не ваш патріотизм», – заявив Петро Порошенко. Глава держави відзначив, що серед захисників України зараз – багато миколаївців. Підтримка народу, міцний захист українських героїв забезпечили можливість втілення реформ в державі. «Всі зусилля влади були б марними, якби не підтримка народу і волонтерів», – наголосив Президент.

Президент підкреслив важливість відновлення в країні річкового судноплавства. «На сьогодні чітко поставлене мною завдання – відновити річковий флот, бо тільки так можна забезпечити зростання експортного потенціалу України і конкурентоздатності української продукції», – заявив Петро Порошенко.

Глава держави відзначив, що відродження України залежить від діяльності таких підприємств, як «НІБУЛОН». «Саме на таких українцях тримається держава. Ми відновлюємо економіку, виробництво і промисловість. Приємно бути серед вас. Це – чергова важлива перемога, важливий етап у відродженні українського суднобудування і відновленні судноплавства», – заявив Петро Порошенко.

Президент підкреслив необхідність створення сприятливого інвестиційного клімату не лише для іноземних інвесторів, але й для вітчизняних. «Ми маємо створити все для того, щоб не лише іноземні інвестори відчули переваги інвестиційного клімату. Ми маємо змінити податкове законодавство, щоб воно стимулювало українських інвесторів інвестувати у розвиток нашого виробництва. Ми маємо зробити все можливе для того, щоб українські промисловці змогли підвищити рівень зарплат виробникам», – сказав Петро Порошенко.

Генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський подякував Президенту за підтримку. Він зазначив, що сьогоднішній захід завершує успішну реалізацію програми, започатковану під час минулорічного візиту Президента у серпні 2014 року. В рамках програми побудовано 5 буксирів, 2 несамохідних судна, на що було направлено інвестиції. ЄБРР надав компанії "НІБУЛОН" синдикований кредит на 130 млн доларів.

Він акцентував увагу на важливості початку поглиблювальних робіт, в яких вже давно є потреба і які стали можливими лише зараз, за підтримки влади. Це дасть можливість відновити судноплавство та довести річну спроможність перевезення вантажів до 1 млн тон зерна, 1 млн тон деревини, до 50 тисяч вантажних автомобілів. Планується побудова нових елеваторів.