25.12.2015

У Одесі Президент провів нараду за участю голови Одеської обласної державної адміністрації Міхеїла Саакашвілі, Заступника Генерального прокурора Давида Сакварелідзе, керівника управління Міністерства внутрішніх справ в Одеській області Георгі Лордкіпанідзе та Заступника Глави АПУ Віталія Ковальчука. Учасники наради скоординували позиції щодо подальшої роботи в області.

В першу чергу Глава держави наголосив на важливості боротьби з корупцією. «Сьогодні це величезний виклик для країни. На нас зараз дивиться вся країна і весь світ», – наголосив Президент.

Глава держави зазначив, що на Давиді Сакварелідзе лежить відповідальність за реформу Прокуратури та набір місцевих прокурорів. «Я дуже покладаюся на тебе в цьому напрямку», – сказав Президент.

Президент підкреслив важливість координації дій міліції, СБУ та Прокуратури для ефективної роботи та протидії загрозам, які є всередині країни, особливо зважаючи на те, що Одеса – регіон із підвищеними ризиками щодо дестабілізації ситуації.

Глава держави позитивно оцінив кроки в цьому напрямку, зокрема втілення в життя його ініціативи з організації правоохоронного спецпідрозділу. «Я задоволений тим, що ви почали виконувати моє доручення по спецназу. Можу сказати, що напрямок подій, які відбуваються в Одесі, мене задовольняє», – сказав Президент, відзначивши доцільність збільшення чисельності підрозділу до 100 задля укріплення кордонів держави.

Президент повідомив про затримання особи, яка скоїла теракт біля будівлі СБУ в Одесі 27 вересня. «Наші спільні зусилля разом з СБУ приведуть до стабілізації ситуації. Ми це маємо дуже добре скоординувати. Одеса має слугувати прикладом ефективності роботи правоохоронних органів», – підкреслив Петро Порошенко.

Президент також звернув увагу очільника Управління МВС області на роботу нової поліції, яка має посилити боротьбу зі злочинністю, забезпечивши прозорість та публічність роботи.

Щодо запровадження реформ в інших сферах, Глава держави зазначив, що, як і раніше, покладається на чинного голову ОДА Міхеїла Саакашвілі. «Той темп, який ми взяли, і ті кроки, які ми зараз здійснюємо, є достатньо ефективними», – сказав Петро Порошенко.

Президент наголосив на тому, що реалізація всіх завдань можлива лише за ефективної співпраці і координації дій всіх гілок влади. «Зараз у нас тут все необхідне є. На нас дивиться не лише вся країна, а й весь світ. Зараз, я впевнений, ми зможемо продемонструвати рішучість і ефективність», – резюмував Петро Порошенко.