25.12.2015

В Одесі Президент взяв участь у відкритті новозбудованого корпусу Міської клінічної інфекційної лікарні. «Необхідно зробити все, щоб кардинально підняти престиж лікарської праці», – заявив Глава держави, спілкуючись із працівниками клініки.

Президент привітав присутніх з відкриттям нового корпусу. «Це – не просто один корпус, це – символ пріоритетів влади, демонстрація того, що для влади є важливим, це – інвестиції у здоров’я», – заявив Петро Порошенко.

Президент подякував лікарям за їхню самовіддану працю та підкреслив, що влада буде робити все можливе для створення належного рівня медичного обслуговування навіть у важких для держави умовах.

Головний лікар лікарні Світлана Лаврюкова показала Главі держави боксоване відділення для особливо інфікованих хворих та реанімаційну палату.

Довідка

Одеська міська клінічна інфекційна лікарня – найстаріша лікувальна установа міста і одна з перших кам'яних будівель в Одесі. Заснована у 1802-1804 роках за ініціативою герцога де Рішельє. Побудована за проектом архітекторів Тома де Томона та Франца Фраполлі. Історичні будівлі лікарні є пам'ятниками архітектури, а Циркульний корпус – пам'ятник архітектури національного значення. У Циркульному корпусі працювали всесвітньо відомі лікарі: з 1859 по 1870 рік тут працював хірург Микола Скліфосовський, а з 1856 по 1858 роки – хірург і вчений Микола Пирогов. Останній капітальний ремонт лікарні проводився у 1917 році. Реконструкція лікарні була розпочата у 2010 році. У рамках першого етапу реконструкції побудований боксований корпус для крапельних і особливо небезпечних інфекцій і господарський блок (пральня, котельня, дезінфекційна камера). У 2011 роботи з реконструкції були припинені у зв'язку з відсутністю фінансування, і були відновлені лише у 2014 році після проведення у місті Одеса загальнонаціональних навчань з організації  протиепідемічних заходів по нерозповсюдженню надзвичайно небезпечних хвороб.

За рік в лікарні отримують лікування 16-18 тисяч інфекційних хворих, з них близько 10 тисяч — діти.