25.12.2015

Президент Петро Порошенко взяв участь в урочистостях з нагоди 400-річчя Києво-Могилянської академії та особисто привітав студентів та викладачів зі святом. «Час плинний, а Києво-Могилянська академія вічна. Вже 400 років змінюються цілі історичні епохи, а Києво-Могилянська академія як виховувала успішних українців, які формували майбутнє України, так і продовжує це робити до цього дня. Щиро дякую вам від усіє країни, від себе особисто, шановні працівники Академії, студенти і випускники, за ваш вибір інвестувати своє життя в розвиток нашої країни. Вірю, що попереду в Могилянки сотні років успіху і значних досягнень», – зазначив, звертаючись до присутніх, Глава держави.

Петро Порошенко особливо відзначив «дух свободи, дух могилянців», активну участь студентів Академії спочатку в Помаранчевій революції, а потім – в Революції Гідності, у Вітчизняній війні 2014-2015 років за звільнення України. «В Могилянці – одні з найкращих викладачів, одні з найкращих студентів, які не тільки здобувають знання, а вчаться бути вільними, національно свідомими, небайдужими. Ви здатні незалежно мислити. Ви здатні діяти відповідно до принципів добра і справедливості. Ви – справжні українці незалежно від того, якої національності ви є», – заявив Президент.

Говорячи про унікальну роль, яку зіграла Академії у розвитку держави, Президент зазначив: «Мені важко уявити, якою була б Україна, якби не було Могилянки – цього символу незламності духу та лідера змін, який завжди може розраховувати на мою підтримку як Президента». Завдяки Києво-Могилянській академії в Україну прийшла університетська традиція, що є однією з характеристик європейської цивілізації, наголосив Петро Порошенко. Започатковані тут рухи за справедливий вступ, академічну чесність, антикорупційність, університетську автономію стали справжніми символами в українському освітньому дискурсі.

Президент особливо відзначив, що Могилянка першою впровадила дві робочі мови – українську і англійську. «Було б дуже добре, якби і в Україні, а не тільки в Могилянці, у нас, крім української, з’явилась ще своя робоча мова, і цією мовою по праву має бути англійська», – сказав Глава держави, додавши, що наступного року ініціатива Go Global має бути підтримана всіма. Також Могилянка першою в Україні ввела бакалаврські, магістерські та PhD програми, підкреслив він.

Глава держави відзначив той факт, що при Києво-Могилянській академії відкрився Центр реабілітації психологічної травми, де українці, які постраждали від війни, зможуть отримати безкоштовну фахову психологічну допомогу.

Президент нагадав, що Закон про електронні петиції, прийнятий нещодавно, був створений, зокрема, за участю Центру розвитку інновацій при Академії. «Це ще один приклад того, як Могилянка продовжує розбудовувати Україну», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави особливо зазначив, що Україна живе у часи глобальних змін і глобальних протистоянь, в умовах зовнішньої агресії. «Сьогодні ключовими факторами успіху стають інноваційний розвиток і людський капітал. Зараз, як ніколи, процвітання країни залежить від людини – компетентної, критично мислячої, активної, відповідальної. Саме таких особистостей і вміє формувати Могилянка», – заявив Президент.

Глава держави відзначив, що одним із найкращих доказів успішності Могилянки є випускники: «Могилянці успішні в бізнесі. Могилянці працюють в команді Адміністрації Президента – в моїй команді, могилянці керують цілими міністерствами, вони у Верховній Раді приймають закони, які змінюватимуть на краще нашу державу».

Президент наголосив, що держава повинна значно посилити підтримку освіти і науки, «адже розумна молодь – це той фундамент, на якому буде розвиватися наше успішне майбутнє».

Президент висловив глибоку шану і подяку ректору-організатору, почесному Президенту Національного університету «Києво-Могилянська академія», Герою України професору В’ячеславу Брюховецькому, який, за словами Глави держави, став символом другого народження Могилянки.

Президент повідомив про нагородження державними нагородами працівників навчального закладу за вагомий внесок у розвиток національної освіти, підготовку висококваліфікованих спеціалістів та з нагоди 400-річчя заснування Національного університету «Києво-Могилянська академія».         Урочистості відбулися на площі першого академічного містечка, де зібралися студенти, викладачі, працівники, гості НаУКМА. На прохання Президента НаУКМА Андрія Мелешевича Президент залишив надпис у Хвальній книзі.