25.12.2015

Президент оглянув виставку військової техніки, зразків озброєння та військового спорядження "Сила Нескорених", яку у День захисника України відкрили на Михайлівській площі у Києві. Виставка розповідає, що було зроблено за останні півтора роки в сфері військово-оборонного комплексу. Представлені сучасні зразки військової техніки, які вже надходять на озброєння українських захисників.

«Подивіться, спільними зусиллями ми змогли трохи більше ніж за рік створити сучасну, боєздатну, патріотичну та ефективну армію. Ми змусили запрацювати військові заводи в три зміни, без вихідних. Разом ми скрутили в оборонпромі шию гідрі корупції у військових поставках. Спільно з волонтерським десантом в Міноборони разом одягли, нагодували, підготували десятки тисяч військовослужбовців. Ми це змогли разом, усі українці, увесь об’єднаний Український народ. Бійці, волонтери, робітники та інженери на військових заводах, дипломати та урядовці», – сказав Президент на відкритті виставки.

На виставці можна побачити зразки військової техніки не лише українського виробництва. Тут також представлена техніка, яка передана Україні нашими союзниками і партнерами.

Президент подякував країнам-партнерам України в особі присутніх на виставці представників іноземних держав за вкрай необхідну підтримку і допомогу, яку вони надають Україні. «Нам не потрібні іноземні солдати – українці мають достатньо військової майстерності та сили духу, щоб захистити свою землю від окупантів. Але ми вдячні за оборонну нелетальну зброю, яку нарешті ми почали отримувати. Та найголовніша наша сила в тому, що ми воюємо за Правду, захищаємо рідну українську землю. Тому сила цієї зброї зростає у багато разів», – заявив Петро Порошенко.

У експозиції представлений бойовий український прапор, який два тижні тому в залі ООН в Нью-Йорку розгорнули українські активісти під час виступу російського президента на 70-й ювілейній сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй. Історія цього прапора мало кого може залишити байдужим: цей прапор з бійцями 93-ї окремої механізованої бригади пройшов горнило Іловайська. Його знайшли у вщент згорілій вантажівці, яку з нашими бійцями розстріляли росіяни, що гарантували їм безпечний вихід з оточення. «Горіла земля, плавився метал. Але прапор вцілів, аби стати символом нескореної України. України, що не тільки встояла, але й загартувалася в цій страшній війні», – сказав Президент.

Глава держави разом з керівництвом Міноборони, Генерального штабу ЗСУ та інших силових відомств оглянув техніку, поспілкувався з військовими та відвідувачами експозиції.

Серед представлених зразків озброєння та військової техніки – танки «БМ Оплот» та «БМ Булат», які за своїми тактико-технічними характеристиками є одними з найкращих у світі.

Президенту також були представлені зразки модернізованих бойових машин, протитанкові ракетні комплекси, засоби радіо- та супутникового зв’язку, радіолокатори, вантажні автомобілі для перевезення особового складу та бронеавтомобілі різних видів, польові кухні, пересувний лазне-пральний комбінат, засоби медичного забезпечення, реанімаційний медичний автомобіль, сучасну стрілецьку зброю, екіпірування та спорядження, спеціальне обладнання та засоби розмінування, інша техніка та військове обладнання. Ці нові та модернізовані розробки українського оборонпрому довели свою ефективність у боях.

Крім українських зразків техніки, на виставці також демонструються американські військові автомобілі «Хамві», які надійшли в розпорядження Збройних Сил України в якості військової допомоги Україні з боку Сполучених Штатів Америки.

У відкритті виставки взяли участь керівники посольств та військові аташе іноземних представництв країн-партнерів та союзників України.