28.02.2016

Товариші генерали та офіцери!

Шановні випускники та гості!

Вже другий рік поспіль у вищих військових навчальних закладах нашої держави відбуваються дострокові випуски офіцерів.

Скорочення термінів навчання і прискорений випуск обумовлені тим, що навіть за найоптимістичнішого сценарію на Донбасі, навіть за тривалого перемир’я, яке перейшло би в політичне врегулювання та сталий мир, військова загроза зі Сходу залишиться, актуальною в короткостроковій і довготривалій перспективі.

Перспектива відновлення повномасштабних бойових дій на Сході через систематичне порушення агресором Російською Федерацією своїх зобов’язань, взятих у Мінську, чітко проглядається на наших радарах.

Мої зустрічі як Верховного Головнокомандувача з офіцерами-випускниками в стінах цього славетного навчального військового закладу Національного університету оборони імені Івана Черняховського вже стають традицією. Так було минулого року, так є тепер, так, впевнений, буде і в майбутньому.

Тому що це – найкращий, найважливіший для країни навчальний заклад.

Сьогодні у вашому військовому виші серед понад тисячі слухачів проходять службу і навчаються 278 офіцерів, які брали та беруть участь в бойових діях. Серед них 27 офіцерів-учасників АТО нагороджені державними нагородами, більше ста – відзнаками Міністра оборони України та начальника Генерального штабу.

Сім університетських вихованців за особисту мужність і героїзм удостоєні найвищої ступені державної відзнаки “Герой України”.

На знак особливої поваги, яку відчуває до вас весь Український народ, дозвольте назвати вас поіменно. Генерал-майор Михайло Забродський, полковник Ігор Гордійчук, полковник Сергій Шаптала, полковник Олександр Трепак, підполковник Сергій Собко, майор Олександр Порхун, майор Ігор Герасименко, майор Євген Межевікін.

Матиму сьогодні за честь окремо зустрітися з Героями України та кавалерами Ордену Богдана Хмельницького. Це продовження важливої традиції моїх регулярних консультацій з бойовими офіцерами. Це такі зустрічі, де я хотів би не говорити, а головним чином чути ваші поради, як нам вдосконалювати ефективність Збройних Сил України. Я хотів би, що це, як завжди, експертна розмова на рівних, з порушенням канонів субординація та чиношанування. Ви потом і кров’ю, звитягою та винахідливістю завоювали таке право.

Товариші генерали та офіцери!

На превеликий жаль, 20 вірних синів Вітчизни, які навчалися в цих стінах, віддали своє життя, чесно виконавши свій військовий обов’язок перед українським народом.

Вічна їм пам'ять і наш доземний уклін. Я просив би вшанувати їх хвилиною мовчання.

Бути славними продовжувачами бойових традицій, ратних справ і героїчних вчинків, захищати Україну, нашу Батьківщину, і свій народ – найвища честь і найбільша відповідальність для кожного з нас.

Сьогодні цю місію з честю виконуєте ви.

Завдяки загальнонаціональній солідарності українців, мужності і патріотизму українських солдат і офіцерів, добровольців і волонтерів, всього нашого українського суспільства за не повні два роки нам вдалося відродити українське військо, відновити бойові спроможності та стримати натиск підготовленого, оснащеного технікою та зброєю ворога.

Збройні Сили України із честю витримали цей іспит, ми стали свідками народження героїв нового покоління.

До нашої військової історії золотими літерами вписані такі героїчні сторінки, як звільнення Слов’янська та Краматорська, Красного Лиману та Лисичанська, захист Маріуполя, героїчна оборона Донецького і Луганського аеропортів.

Наше завдання — гарантовано забезпечити мир, суверенітет і незалежність української держави, адекватно відповідати на всі виклики і загрози.

Підкреслюю, особисто для мене як для українського Президента Збройні Сили України були, є й будуть першим і головним пріоритетом в розбудові сильної держави.

Нам ще багато необхідно зробити, щоб Українське військо повністю відповідало сучасним вимогам.

І держава безумовно буде приділяти увагу всьому спектру питань, які стосуються всебічного забезпечення військ, і, в першу чергу, підвищення соціальних гарантій і бойового забезпечення.

Збільшення виплат військовослужбовцям, на які держава знайшла ресурс цього року, дозволить нам істотно наростити контрактну складову у формуванні Збройних Сил. Для армії це означає поступове підвищення професійності особового складу, а для суспільства – мінімізацію мобілізаційного навантаження, істотне зменшення кількості і потужності мобілізаційних хвиль.

Дорогі бойові побратими!

Український народ вірить у вас, розраховує на вас, на ваші знання, на ваш патріотизм, на вашу рішучість і мужність.

Щиро вітаю випускників!

Від усієї душі бажаю всьому особовому складу Національного університету оборони України імені Івана Черняховського нових звершень у справі підготовки висококваліфікованих офіцерських кадрів для Українського війська.

Слава Україні!