28.02.2016

Президент України Петро Порошенко у Давосі провів зустріч з Прем’єр-міністром Королівства Нідерланди Марком Рютте.

Президент привітав Прем’єр-міністра з початком головування Нідерландів у Раді Європейського Союзу. Глава держави назвав серед ключових питань порядку денного відносин Україна-ЄС у першому півріччі 2016 року функціонування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, рішення Ради ЄС щодо започаткування безвізового режиму для громадян України вже у цьому році, а також набрання чинності у повному обсязі Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Співрозмовники скоординували позиції в контексті майбутнього консультативного референдуму щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що відбудеться у Нідерландах 6 квітня 2016 року.

У ході зустрічі Глава держави наголосив, що розраховує на подальшу солідарність і єдність Європейського Союзу у питанні підтримки незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Співрозмовники наголосили на важливості збереження санкцій проти РФ за невиконання Мінських домовленостей.

Сторони також обговорили низку питань двостороннього співробітництва, зокрема в економічній та інвестиційній сферах, а також у сфері технічної допомоги. Глава держави підтвердив зацікавленість української сторони у візиті найближчим часом бізнес-місії на чолі з Міністром зовнішньої торгівлі та розвитку співробітництва Нідерландів, а також у проведенні в Нідерландах масштабного Українсько-нідерландського бізнес-форуму.