28.02.2016

Президент наголосив на «необхідності запуску в 2016 році усіх антикорупційних органів». Говорячи на прес-конференції про боротьбу з корупцією, Глава держави висловив сподівання на ефективну антикорупційну дію електронного декларування для держчиновників, яке має запрацювати в поточному році, та порівняв роботу антикорупційних органів з народженням дитини. «Для того, щоб дитина народилася, потрібно дев’ять місяців», – сказав Президент та висловив впевненість в тому, що українці зможуть відчути результати роботи антикорупційних органів в цьому році.

Президент відзначив, що Україна зробила перші кроки по впровадженню нової антикорупційної політики. «Не помічати цього буде неправдою. Кожен може побачити зміни, починаючи від патрульної поліції», – зазначив Петро Порошенко та нагадав також, що було звільнено 4000 прокурорів.

Президент також зазначив, що в минулому році були прийняти законодавчі зміни, які значно зменшують ризик корупції у податковій сфері, зокрема спрощення адміністрування податку на додану вартість. Також він нагадав про запровадження нової системи незалежного управління об’єктами державної власності, створення прозорої електронної системи державних закупівель, яка приносить значну економію державних коштів, особливо в системі Міністерства оборони України.

Глава держави закликав журналістів бути більш активними і відповідальними, брати безпосередню участь у процесах реформування державних установ та зменшення в них ризиків корупції. «Давайте спільно допоможемо цій антикорупційній дитині народитися», – підсумував Президент.