28.02.2016

Напередодні Нового року Президент Петро Порошенко відвідав Національну академію Національної гвардії України у Харкові, де зустрівся з особовим складом Нацгвардії, викладачами та курсантами Академії. Глава держави представив присутнім нового командувача гвардійців Юрія Аллерова.

Звертаючись до присутніх у залі, Глава держави відзначив значне підвищення рівня боєготовності та боєздатності військовослужбовців Нацгвардії, яка на самому початку формувалася з активістів - сотень самооборони Майдану. Саме вони стали першими захисниками територіальної цілісності, суверенітету на незалежності України.

"Перші бійці, які покрили себе славою, бійці батальйонів, яким потім було присвоєно високі звання, були нацгвардійці. На пам'яті про героїв-нацгвардійців будуть виховуватися покоління нових справжніх українських патріотів", - сказав Петро Порошенко.

Він нагадав, що завдяки проявленому професіоналізму та відданості Батьківщині, нацгвардійців цінує не лише українське суспільство - їх служба була високо оцінена і під час міжнародних військових навчань.

Президент також відзначив поліпшення фінансування та матеріально-технічної бази Національної гвардії. Він запевнив, що і у новому, 2016 році, в час агресії проти України, забезпечення потреб військовослужбовців буде пріоритетом для влади. "Це є тим критерієм і лакмусовим папірцем, який визначає ставлення влади до Національноі гвардії в ці важкі часи", - зауважив він. Серед таких, за словами Петра Порошенка, буде і подальше забезпечення військових житлом.

Важливим етапом у розвитку Нацгвардії, що сприяв удосконаленню правових засад її діяльності, підвищенню ефективності виконання покладених на неї завдань, Глава держави назвав ухвалення Закону України "Про внесення змін до Закону України «Про Національну гвардію України". "З 27-го грудня Нацгвардія живе вже за новим Законом, яким уточнюються правові засади її діяльності, значно збільшені її повноваження та її командувачів, регламентується організація і порядок несення служби підрозділами, забезпечення ефективної взаємодії з іншими правоохоронними органами та з Міністерством оборони України", - сказав Петро Порошенко зазначивши, що у разі проголошення воєнного стану, Національна гвардія підпорядковується Міністру оборони.

Президент підкреслив, що встановлена гранична чисельність військовослужбовців Нацгвардії у кількості 60 тисяч дозволяє сформувати потужний резерв збільшення Збройних Сил України та підвищення можливостей і адекватної відповіді агресору в разі порушення Мінських угод.

Глава держави також акцентував увагу на тому, що Законом було врегульовано питання служби у Нацгвардії іноземців та осіб без громадянства. "Закон дозволяє цим людям, які демонструють патріотизм до української держави, проходити у добровільному порядку військову службу в Національній гвардії України", - констатував він.

Все це, переконаний Президент, позитивно вплине на процес розвитку Національної гвардії України та забезпечать успішне виконання службово-бойових завдань, поставлених командуванням.

Петро Порошенко подякував військовослужбовцям за сумлінну і самовіддану службу та привітав із новорічними святами. "Висловлюю глибоку вдячність Вам та усім службовцям, хто нині сумлінно і самовіддано виконує службово-бойові завдання, тим, для кого служба в Національній гвардії стала справою життя", - сказав Глава держави. Він висловив тверде переконання, що високий професіоналізм, патріотизм, відданість та честь нацгвардійців і надалі будуть запорукою успішного виконання поставлених завдань.

Президент також вручив військовослужбовцям Національної гвардії високі державні нагороди та ключі від квартир.