28.02.2016

24 грудня Голова Благодійного фонду Порошенка, Дружина Президента України Марина Порошенко у рамках програми «Допомога військовим» передала у Національний військово-медичний клінічний центр «Головний військовий клінічний госпіталь» мобільний гастро-бронхоскоп новітнього зразка.

Нині у закладі виконується понад 12 тисяч ендоскопічних досліджень та операцій на рік. У ході ознайомлення Марини Порошенко з умовами роботи хірургічного відділення медичного закладу начальник Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь, генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук зауважив, що з початку проведення антитерористичної операції у закладі значно збільшилося навантаження на існуюче медичне обладнання, а останнім часом постала загроза виходу його з ладу, що могло б призвести до відмови у наданні хірургічних послуг, у тому числі й невідкладних: «Цей апарат дозволить виконати до 7 тис. складних хірургічних втручань, а отже ми зможемо врятувати не одне українське життя».

Під час передачі обладнання пані Марина наголосила на важливості розуміння того, що від здоров’я наших військових залежить мир на українській землі: «Апарат, який ми сьогодні передали, є результатом співпраці з нашими німецькими партнерами. Особливістю цього гастро-бронхоскопу є те, що він мобільний, а значить його можна застосовувати при термінових втручаннях і за межами госпіталю. Я щаслива, що завдяки такому новітньому обладнанню нам вдається підвищити якість медичних послуг для наших військових».

Відтепер послуги з використанням бронхо-гастроскопу будуть надаватися в гастросокопічному кабінеті Центру малоінвазивної хірургії та ендоскопічної діагностики, в якому проводяться маніпуляції пацієнтам як стаціонару, так і амбулаторії.

Також Марина Порошенко відвідала кабінет гастроскопічної допомоги та операційну для рентген-ендоскопічних втручань.