28.02.2016

Президент України наголошує на тому, що здолати ворога, чий військовий потенціал значно перевищує наш, можна, лише поєднуючи оборонні зусилля і можливості України з політико-дипломатичними зусиллями українських дипломатів і проукраїнської коаліції в світі.

Виступаючи на урочистому зібранні з нагоди відзначення Дня Збройних Сил України, Президент зазначив, що продовження санкцій за невиконання Мінських домовленостей стосовно Росії надасть певні гарантії від повномасштабного наступу росіян і створить кращі умови для посилення тиску міжнародної коаліції на Москву в питаннях повернення окупованих районів Донбасу під суверенітет України. «Не забуваємо ми і про Крим», – заявив Петро Порошенко.

Глава держави повідомив, що протягом кількох останніх тижнів провів бесіди на цю тему з абсолютною більшістю лідерів країн Євросоюзу, і 16 грудня планує вирушити до Брюсселя, щоб поставити остаточну крапку в цьому питанні.

«Саме цими днями ви, дорогі й шановні воїни, демонструючи велику мужність і масовий героїзм, залізну витримку і стальні нерви, стримуєте ворога. А  дипломати ведуть наполегливі переговори, щоб найближчими тижнями забезпечити солідарне рішення Євросоюзу, яке має продовжити санкції, які світ застосовує проти Росії-агресора», – сказав Президент.

Петро Порошенко наголосив, що допомога, яка надходить від наших партнерів, демонструє не лише їхню зацікавленість у встановленні миру в регіоні: «Вона так само свідчить про спільний символ віри, спільну систему цінностей – європейських цінностей, за які два роки тому країна вийшла на Революцію Гідності».

Президент відзначив, що стає відчутною не лише морально-політична, але й військово-технічна допомога з боку світового співтовариства. В 2015 році Міністерством оборони укладено 100 відповідних контрактів на загальну суму 4 мільярди 404 мільйони гривень, повідомив Верховний Головнокомандувач.

«Перемога виборюється в боях, бойових зіткненнях, в окопах, на блокпостах. А ще й на дипломатичних переговорах в Києві та провідних столицях Європи та Америки. Міністерство закордонних справ є найближчим союзником Збройних Сил і всіх силових структур, які захищають Україну», – зазначив Президент.