29.02.2016

20 лютого у стінах Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського пройшов гала-концерт Першого Всеукраїнського відкритого музичного конкурсу видатного композитора Мирослава Скорика, який відбувся під патронатом Дружини Президента України Марини Порошенко.

Гала-концерт конкурсу відкрився симфонічним твором маестро  «Покаянний Псалом пам’яті Героїв Небесної Сотні», присвячений подіям Революції Гідності. У концерті разом із Національним президентським оркестром партію на фортепіано твору «Мелодія» Мирослава Скорика виконав лауреат фестивалю «Con Amore»  Михайло Порошенко.

Протягом чотирьох днів – 16-20 лютого – 16 учасників у вікових категоріях: 13-17 та 18-23 роки виконували твори нашого сучасника – Мирослава Скорика. У конкурсі взяли участь юні піаністи із різних регіонів України – від Донецька до Тернополя.

Меценатом конкурсу виступив Благодійний Фонд Порошенка. Для підтримки і розвитку свого таланту володар першої премії піаніст Ілля Зуйко отримав із рук Голови Фонду пані Порошенко сертифікат номіналом 100 000 гривень. Також переможці конкурсу отримали можливість участі у майстер-класах від Académie Internationale d'Eté de Nice (Франція) та International Summer Academy of Music (Німеччина). Спеціальний приз від Мирослава Скорика отримала Вікторія Демидко – протягом 2016 року дівчина виступатиме із симфонічним оркестром під орудою маестро.

Голова Благодійного Фонду Порошенка пані Марина підкреслила, що музичний конкурс Мирослава Скорика вкотре підтвердив, що Україна має достойне і надзвичайно талановите молоде покоління: «Вірю, що з легкої руки маестро і всіх, хто допоміг цьому конкурсу відбутися, ми відкриємо Україні нові імена талановитої молоді, дамо їм поштовх до творчого розвитку, а з часом – і до світового визнання».