29.02.2016

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з родинами Героїв Небесної Сотні повідомив про дії влади щодо соціального забезпечення та підтримки родичів загиблих активістів Революції Гідності, а також щодо гідного вшанування пам’яті патріотів.

«У другу річницю Революції  Гідності вся Україна та весь світ схиляє голови, щоб вшанувати пам’ять справжніх українських Героїв, які віддали своє життя за те, щоб Україна та Український народ отримали історичний шанс бути вільними, демократичними, європейськими, захистити свою державу від російської агресії та визначити своє майбутнє», — зазначив на початку зустрічі Президент. Глава держави наголосив, що українці завжди пам’ятатимуть величезну жертву, принесену на вівтар свободи Небесною Сотнею. Присутні вшанували пам’ять загиблих Героїв.

Президент також зазначив, що незламність, патріотизм та хоробрість українців, які виборювали європейське майбутнє України, вразили весь світ.

Глава держави нагадав, що під час останньої зустрічі з родинами Героїв була озвучена низка проблемних питань, які вивчені, опрацьовані та перебувають на контролі, зокрема — вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, перейменування вулиць. За словами Президента, місцеві ради вже ухвалили низку рішень.

Стосовно належного соціального забезпечення, було ухвалено і підписано Президентом Закон щодо призначення пенсій у зв’язку з втратою годувальника членам родин осіб, які загинули внаслідок поранення та контузій, одержаних під час участі в Революції Гідності. Крім того, Глава держави звернувся до Уряду з проханням вжити заходів для надання сім’ям Героїв Небесної Сотні соціальних пільг без урахування доходів. Також вирішується питання щодо виплати стипендії пам’яті загиблого активіста Михайла Жизневського.

«Але цього замало. Ми з вами маємо об’єднати всі зусилля для того, щоб забезпечити результат», — зазначив Глава держава.

«Україна здатна увічнити пам’ять Героїв Небесної Сотні. І це не лише шана й повага до Героїв, а це і створення музею пам’яті, де будуть виховуватися покоління українців» — наголосив Президент.