29.02.2016

Заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків взяв участь у засіданні Делегації Європейського парламенту до Парламентського комітету асоціації, присвяченому обговоренню процесу реформ в Україні. Також у засіданні взяли участь керівник Групи підтримки України в Європейській комісії Петер Вагнер та керівник відділу двосторонніх відносин із державами «Східного партнерства» Дірк Шубель.

Дмитро Шимків детально поінформував членів ЄП та інших учасників заходу про прогрес у реалізації всеохоплюючих внутрішніх реформ в Україні, які активно впроваджуються, попри триваючу російську агресію. Він представив усі ключові напрямки реформ, систему їхнього впровадження і ухвалення відповідних державних рішень. Заступник Глави АПУ підкреслив, що успіх реформ в Україні є запорукою захисту національного суверенітету в умовах зовнішніх загроз. Як приклад, Дмитро Шимків навів енергозбереження: «Ми значно зменшили споживання газу, а відтак і залежність від Росії. Дефіцит НАК «Нафтогаз» зменшився з $8 млрд у 2014 році до $1,5 млрд у 2015-му».

Говорячи про підсумки першого року роботи Національної ради реформ, Заступник Глави АПУ повідомив, що із 200 її рішень понад 70% знайшли відображення в ухвалених законах, підзаконних актах, документах Уряду тощо.

Окремо Заступник Глави АПУ зупинився на боротьбі з корупцією, яка є найбільшою перешкодою в реформуванні держави. Він поінформував європейських партнерів України про початок роботи новостворених антикорупційних органів, а також запровадження сучасних технологій, що дозволяють мінімізувати корупційні ризики під час державних закупівель. «Цього року завдяки впровадженню системи електронних закупівель ProZorro заощаджено понад 20% коштів платників податків», — сказав Дмитро Шимків.

Водночас, за його словами, Україна лише почала шлях перетворень після багатьох років бездіяльності. Він висловив вдячність ЄС за підтримку в розробці і впровадженні реформ та закликав Євросоюз і надалі активно допомагати Україні в її зусиллях.