29.02.2016

Під час інтерв’ю міжнародному агентству Bloomberg у Давосі Президент зазначив, що курс російського рубля останнім часом суттєво знизився по відношенню до світових валют на тлі падіння цін на нафту та міжнародних санкцій по відношенню до Росії. «Це ціна, яку платить агресор за безвідповідальні дії», – наголосив Петро Порошенко. За його словами, чим менше Росія буде витрачати на військові витрати, тим краще для неї самої, краще для сусідів і для всього світу.

Президент заявив про відсутність будь-якого прогресу з боку Російської Федерації у виконанні Мінських домовленостей. Він наголосив, що режим припинення вогню продовжує порушуватися з боку терористів, а Україна продовжує втрачати своїх солдат. При цьому зменшення кількості обстрілів безпосередньо залежить від Росії. Між тим протягом останнього тижня Спеціальній Моніторинговій Місії ОБСЄ було 21 раз відмовлено у контролі за окупованою територією та за українсько-російським кордоном.

Глава держави зазначив, що «Росія має бути прогнозованим партнером. Ніхто зараз не може передбачити, якою буде ситуація в Сирії, ситуація в Україні. Саме тому ми витрачаємо майже 5% ВВП на безпеку і оборону для того, щоб побудувати ефективні Збройні Сили і зупинити російську агресію».

За словами Президента, його чотиригодинна зустріч з Віце-президентом США Джозефом Байденом підтвердила – Україна демонструє прогрес у виконанні Мінських домовленостей. Глава держави наголосив на ключовій ролі у Мінському процесі країн-партнерів з Європейського Союзу, зокрема Німеччини та Франції, які беруть участь у «Нормандському форматі», та акцентував увагу на важливості трансатлантичної солідарності з Україною.

Глава держави відзначив, що тема України є однією з пріоритетних тем обговорення на цьогорічному Всесвітньому економічному форумі в Давосі, що підтверджується його чисельними двосторонніми зустрічами з лідерами багатьох країн. «Говорячи про безпеку в Україні, ми говоримо про безпеку всього європейського континенту і безпеку у світі. Саме тому так важлива деескалація ситуація на Сході України та виведення військ з окупованих територій», – наголосив Петро Порошенко.

Президент привітав прийняття сьогодні Європейським Парламентом спеціальної резолюції стосовно України, яка відображає суттєвий прогрес в реформуванні нашої країни.