29.02.2016

Президент Петро Порошенко з дружиною Мариною разом із членами родин Героїв Небесної Сотні взяли участь у презентації документального фільму «Зима у вогні» режисера Євгена Афінеєвського.

Звертаючись до присутніх у залі кінотеатру «Україна», Глава держави відзначив, що сьогоднішній день надзвичайно зворушливий – рівно два роки тому, у такий самий дощ, група студентів і небайдужих громадських діячів вийшли на Майдан з простою вимогою – Україна має бути європейською державою. «Вони не вимагали підвищення пенсій чи зниження тарифів, зниження податків чи підвищення зарплат. Вони вийшли за цінності, побачивши, що влада намагається обдурити людей – обіцявши підписати Угоду про асоціацію, але будучи на гачку у Путіна, вона збирається будувати «залізну завісу» з Європою, навіки позбавивши українців мрії приєднатися до Європейського Союзу», – сказав Петро Порошенко.

Президент зазначив, що цей фільм передає атмосферу Майдану, «де кожен був героєм». «Важливість цього фільму дуже важко переоцінити. Незважаючи на те, що пройшло лише два роки з історичних подій на Майдані, вже зараз можна оцінити велич цієї події, яка назавжди змінила історію не лише моєї держави, вона назавжди змінила історію Європи і світу», – підкреслив Президент.

«Це зробили тисячі і мільйони героїв, які за 93 дні скинули злочинний режим, який віддав наказ стріляти бойовими набоями по власним громадянам. Ми показали, що в країні є демократія, що цей народ може змінювати країну, її долю, історію», – наголосив Петро Порошенко.

Президент назвав символічним підписання саме сьогодні пакету безвізових законів, адже багато хто не вірив у надання безвізового режиму для українців через ситуацію в країні та ЄС. «Але ми, ті люди, які були на Майдані, вірили – ми маємо зробити свою справу і ми відкриємо ці двері. Ми це робимо не для Європи, ми це робимо для себе», – заявив Петро Порошенко, відзначивши також, що Угоду про асоціацію вже ратифіковано всіма країнами за значно коротший термін, ніж зазвичай триває ця процедура.

«Ми будемо робити все можливе для того, щоб змінити і побудувати ту країну, про яку мріяли герої Небесної Сотні, – країну з децентралізацією і повноваженнями громад, з демократією і захистом прав і свобод, чесним волевиявленням громадян, з незалежною судовою гілкою влади, де судді не беруть хабарів і забезпечують справедливість, країною без корупції, з армією, яка викликає лише шану, повагу і гордість і патріотизм, країну, яка вірить, що вона переможе. Ми маємо це зробити, пам’ятаючи подвиг Майдану і Героїв Небесної Сотні, подвиг України і українців», – заявив Петро Порошенко.

Режисер фільму Євген Афінеєвський подякував усім, хто долучився до створення фільму: своїй команді, яка була на Майдані, усьому Майдану, який був, «як одна велика родина, яка оточила його і повірила в нього», а також дала можливість донести історію Майдана до усього світу. «Хлопці і дівчата, які були на Майдані, довірили мені, колишньому росіянину, а тепер громадянину США, донести історію Майдану, якою вона була. Усі, хто був на Майдані, були герої, а мені просто випала честь бути серед них і донести унікальну історію цих людей всьому світові», – сказав режисер.

В свою чергу, Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт відзначив, що для усіх, хто з боку Американського Посольства був причетний до створення фільму, було великою честю долучитися до цього проекту, який мав на меті донести світові історію Майдану. «Всі, хто спостерігав за розвитком подій на Майдані, глибоко змінилися. Сподіваюся, що мистецтво, яке створив Євген зі своєю командою, гарантуватиме всім нам, що ідея Майдану буде жити ще довго. Тому що досвід, який прожила ця країна за останні два роки, стосується не тільки її історії, він стосується майбутнього Європи, трансатлантичного союзу і усіх тих цінностей, які ми усі вважаємо найдорожчими для себе», – сказав Посол США в Україні.

Команда, яка працювала над створенням фільму, відзначила, що їх стрічка – не лише про Революцію Гідності, а й власне про почуття гідності, і Революція Гідності дає початок перетворенню України на країну Гідності.

Довідково: У документальному фільмі «Зима у вогні» режисера Євгена Афінеєвського показані події на Майдані Незалежності взимку 2013–2014 років. До фільму увійшли інтерв'ю з учасниками протестів, записи з місця подій та повномасштабний погляд на події. Світова прем’єра «Зими у вогні» відбулася у вересні на Венеційському фестивалі. Також стрічку показували на головному конкурсі фестивалю «Телларайді 2015». На Міжнародному кінофестивалі у Торонто–2015 фільм отримав приз глядацької аудиторії за найкращий документальний фільм. Суботній показ у Києві відбувся за підтримки Посольства США.