29.02.2016

Президент Петро Порошенко повідомив, що попри перемир'я, ситуація на Сході України нині має стійку тенденцію до загострення. Про це Глава держави заявив, відкриваючи засідання Ради національної безпеки і оборони.

"Вчора і сьогодні вночі з'явилося бойове зіткнення, де частини і підрозділи Збройних Сил України продемонстрували добрий бойовий вишкіл, миттєве і ефективне реагування на атаки диверсійно-розвідувальних груп, на атаки груп бойовиків", - сказав він.

"Ці спроби зірвати Мінські домовленості - не просто провокуючи українських військових диверсійними діями, обстрілами наших територій зі зброї, яка мала давно бути відведена, не допуском Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ як в місця спостереження, так і в місця відведення бойової техніки, до не контрольованої Україною ділянки українсько-російського кордону, свідчить про те, що ризики і загрози національній безпеці, суверенітету, територіальній цілісності і незалежності України залишаються надзвичайно високими", - додав Петро Порошенко.

Президент також повідомив, що військовослужбовці, які несуть службу на Сході, мають наказ давати відсіч ворогу у разі загрози їх життю. "Українські військові мають твердий наказ в умовах, коли створюється небезпека їх життю, коли вони є об'єктом нападу, в умовах крайньої необхідності - відкривати вогонь на ураження. Ми не допустимо, щоб ворог зміг застати нас зненацька", - констатував Глава держави.

Водночас Петро Порошенко наголосив, що це є лише оборонними діями, і не зважаючи на провокації проросійських бойовиків, які до них спонукають, Україна неухильно виконує домовленості задля встановлення миру.

Глава держави також зазначив, що Україна проводить консультації з країнами Європейського Союзу і трансатлантичними партнерами щодо продовження санкцій проти країни-агресора.