29.02.2016

Під час першого офіційного візиту Президента України до Туркменістану за результатами переговорів було підписано низку міждержавних угод в сфері сільського господарства, промисловості, подальшого розвитку та зміцнення співпраці в усіх галузях внутрішнього та зовнішнього туризму. спільної реалізації інвестиційних проектів у туристичній сфері, навчання фахівців.

Так, між Урядом України та Урядом Туркменістану була підписана Угода про співробітництво у сфері сільського господарства. З українського боку документ підписав Міністр аграрної політики та продовольства України О.Павленко, туркменську сторону представляв Міністр сільського господарства  Туркменістану Ч.Чариєв.

Документ забезпечить взаємний обмін інформацією, досвідом та новітніми технологіями у галузі сільського господарства, зміцнить двостороннє співробітництво на основі взаємної вигоди, взаємоповаги та суверенної рівності.

Віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г.Зубко та Міністр промисловості Туркменістану С.Оразмирадов підписали Угоду про співробітництво в галузі промисловості між Кабінетом Міністрів України та Урядом Туркменістану. Угода укладена з метою створення взаємовигідного конкурентного середовища на ринках промислової продукції двох країн та передбачає створення міжурядової Ради з промислової політики, яка аналізуватиме стан співпраці у цій сфері та вироблятиме відповідні пропозиції для поглиблення промислового співробітництва, створення сприятливих умов для інноваційного промислового розвитку економіки країн.

Також було підписано Угоду про взаєморозуміння між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Державним комітетом Туркменістану з туризму щодо співробітництва в сфері туризму. Документ сприятиме подальшому розвитку та зміцненню співпраці в усіх напрямках внутрішнього та зовнішнього туризму. Передбачає обмін презентаціями, спільну реалізацію інвестиційних проектів у туристичній сфері, навчання фахівців.

Також був підписаний Протокол між Міністерствами закордонних справ України та Туркменістану про інвентаризацію договірно-правової бази українсько-туркменських відносин.

Крім цього, було підписано низку угод між університетами України та Туркменістану, які передбачають обмін досвідом щодо роботи з підготовки висококваліфікованих спеціалістів, роботу над спільними освітніми та науково-дослідними проектами, взаємні обміни студентами, викладачами та дослідниками. Україна була представлена п’ятьма університетами в особі ректорів цих навчальних закладів: Дніпропетровським національним університетом залізничного транспорту імені академіка В.Лазаряна, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу, Національним університетом біоресурсів та природокористування України, Харківським національним технічним університетом сільського господарства імені Петра Василенка.