01.03.2016

17 лютого Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич узяв участь у парламентських слуханнях за темою «Стан дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на території, не контрольованій українською владою в зоні проведення антитерористичної операції».

Валерій Сушкевич критично оцінив роботу Уряду із забезпечення прав та законних інтересів понад 70 тис. людей з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб і тих осіб, які залишилися на охоплених військовими та окупаційними діями територіях Сходу й Півдня України.

Зокрема, серед найбільш проблемних невирішених питань Уповноважений Президента України назвав невідповідність законодавства стосовно боротьби з тероризмом реальній ситуації, в якій опинилося постраждале цивільне населення, у тому числі з інвалідністю, та недосконалість правового й соціального захисту таких осіб; відсутність механізмів зі сприяння забезпеченню переселенців з інвалідністю житлом; катастрофічно високий рівень їхньої бідності та мізерність їх матеріального забезпечення зі сторони держави; відсутність обліку українських переселенців з інвалідністю.

Водночас Уповноважений Президента України відзначив роботу Міністерства соціальної політики та Пенсійного фонду щодо виплати пенсій і державних допомог.

Насамкінець Валерій Сушкевич закликав Парламент і Уряд до ефективного вирішення зазначених проблем. При цьому наголосив, що Організація Об’єднаних Націй та громадянське суспільство звертають увагу на погіршення рівня правової захищеності громадян з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб і тих осіб, які залишилися на охоплених військовими та окупаційними діями територіях України.