01.03.2016

9 лютого Голова Благодійного Фонду Порошенка, Дружина Президента України Марина Порошенко запросила дітей з особливими потребами та їх родини на відкриття Нового освітнього проекту «Арсенал Ідей». Також гості взяли участь в урочистому відкритті ретроспективної виставки відомої української художниці «Марія Примаченко. Неосяжне».

Тема оновленого проекту «Арсенал Ідей» – «Місто майбутнього». Спеціально для дітей з особливими потребами створено творчі проекти «Сенсорікум» та «Неконтрольований живопис», а також розроблено освітню програму, яка сприятиме їх соціалізації.

Особливістю нового проекту є унікальний досвід поєднання у широкій інтерактивній освітній програмі різних сфер – мистецтва, науки та інновацій, що дозволяє дітям комбінувати різні сфери навичок та знань.

Під час відкриття проекту «Арсенал ідей» пані Марина зауважила, що це сучасний, цікавий простір для творчих і наукових пошуків маленьких українців: «Я впевнена, що такі заходи підвищують інтерес дітей до науки та інновацій. А ще – це майданчик для цікавого сімейного дозвілля та започаткування нових родинних традицій».

Зокрема, оновлений «Арсенал ідей» включає в себе два основних простори – мистецький та науковий. Мистецький простір дає можливість створити нову реальність, відчути здатність творити і змінювати навколишній світ. А науковий простір представлений проектами «Розумний дім», «Природа і ми – Рослина. Тварина. Людина» та «Фінанси і розвиток».

Після відвідування «Арсеналу ідей» Марина Порошенко разом з дітьми з особливими потребами взяла участь в урочистому відкритті ретроспективної виставки «Марія Примаченко. Неосяжне». До цієї експозиції увійшли понад 300 творів видатної художниці з колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва.

На виставці пані Марина особисто познайомилася з присутніми родичами Марії Примаченко – внуком Іваном та правнучкою Анастасією.

Оглядаючи виставку, Дружина Президента наголосила: «Марія Примаченко – ім’я, яке відоме не лише в Україні, а й далеко за її межами. Це одна з найвідоміших українських художниць ХХ століття. Унікальність її робіт полягає в тому, що вона творила для людей – «людям на радість». Кожне полотно ніби віддзеркалює її щедрий світ любові, добра, мрійливості та загадковості. Дивлячись на роботи Марії Примаченко відчуваєш, як душа наповнюється оптимізмом та вірою у краще майбутнє».