01.03.2016

Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель зробить акцент на складності безпекової ситуації на Донбасі та відзначить важливість подальших дій міжнародної спільноти для примушення Росії виконати Мінські домовленості.

Перед початком зустрічі Глава держави наголосив: «Очевидно, що необхідні рішучі та послідовні кроки для забезпечення повної імплементації Мінських угод. Більше того, неможливо забезпечити імплементацію цих домовленостей лише односторонніми діями України. Отже, відданість виконанню угод Росією та бойовиками є необхідністю».

Президент відзначив, що тільки суворе дотримання Мінських угод створить сприятливі умови для прийняття складних, але необхідних політичних рішень в українському Парламенті.

Президент України заявив, що активне міжнародне залучення є необхідним для забезпечення прогресу. «Очевидним є те, що санкції проти Росії мають бути в силі, доки Росія та її ставленики не виконають Мінські угоди повністю і Росія не забереться з Донбасу. Прибере свої війська, свою зброю та поновить кордон».

«Санкції були накладені на Росію у відповідь на її агресію проти України. Доки агресія триває, зняття санкцій означатиме підбурювання агресора на подальші ворожі дії», – наголосив Петро Порошенко.

Крім того, Президент України має намір проінформувати Канцлера Меркель стосовно нашого прогресу у реформах, що є важливим питанням стабілізації України. Особливо – щодо боротьби з корупцією та конституційних поправок стосовно судової системи. «Перша їх частина має бути проголосована в українському Парламенті завтра. Сподіваюсь, що це відбудеться», – сказав Глава держави.

У свою чергу, Федеральний канцлер відзначила, що Німеччина та Франція продовжують докладати зусиль для допомоги виконанню Мінських угод. «Ми продовжуємо рухатися у тому напрямку, який ми обговорили з нашими партнерами раніше», – сказала вона.

Ангела Меркель відзначила: «Петро Порошенко довів, що Україна дуже віддана виконанню Мінських домовленостей, і ми сподіваємося, що Росія виконає всі свої зобов'язання згідно з Мінськими домовленостями. Попри все, ми досі не бачимо режиму повного припинення вогню, тому ми маємо продовжувати працювати у цьому напрямку, оскільки й досі немає миру».

«Ми маємо домовитися про гарантії миру. Нам потрібен тривалий період припинення вогню. Ми також сподіваємося, що спостерігачі ОБСЄ матимуть доступ до всіх місць на Донбасі, за якими вони хочуть спостерігати», – сказала пані Канцлер.

Ангела Меркель відзначила, що через невиконання Мінських домовленостей санкції проти Росії було продовжено. «Якби ж Мінські домовленості були повністю виконані, тоді б ми могли скасовувати санкції. Але зараз цього немає», – наголосила пані Канцлер.

Федеральний канцлер наголосила, що Німеччина завжди підтримувала і буде підтримувати Україну у питанні виконання Мінських домовленостей.