01.03.2016

Президент вітає ініціативу 53 парламентарів щодо того, що голосуванню змін до Конституції в частині децентралізації має передувати декілька важливих передумов, перш за все -  припинення вогню і довгий період повної тиші.

«Це має забезпечити Росія, і світ має бачити, що це відбувається», ­ наголосив Петро Порошенко в інтерв'ю українським телеканалам. Також серед таких передумов Глава держави назвав повний та безперешкодний доступ ОБСЄ до місць зберігання зброї та відновлення контролю над неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону, на першому етапі, з боку ОБСЄ.

Особливо Президент наголосив на необхідності звільнення заручників, в тому числі тих, що незаконно перебувають на території Російської Федерації.

Петро Порошенко також зазначив, що підготовка до виборів має передбачати забезпечення безпеки під час виборів, можливо, за участі поліцейського контингенту ОБСЄ, а також скасування результатів «виборів» 2 листопада 2014 року.

Президент наголосив на тому, що єдиним шляхом повернення українського суверенітету на Донбас є повна імплементація Мінських угод і для цього Росія має забезпечити виконання низки важливих кроків.