01.03.2016

Під час Щорічного Всесвітнього економічного форуму у Давосі Президент України Петро Порошенко провів зустріч із Президентом Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Петером Маурером.

Глава держави високо оцінив ініціативу МКЧХ зі створення Координаційного механізму з питань пошуку осіб, які зникли безвісти у зв'язку із конфліктом на Донбасі, та допомогу, яку надає місія МКЧХ в Україні внутрішньо переміщеним особам із окупованого Криму, Севастополя та окремих районів Донецької та Луганської областей.

Петро Порошенко закликав Петера Маурера активізувати зусилля МКЧХ для звільнення усіх українських заручників – як тих, що перебувають на окупованих територіях, так і тих, яких утримують у Росії, зокрема, Олега Сенцова та Надію Савченко.

Президент України також відзначив важливість позиції МКЧХ у питанні порушення прав людини у Криму щодо кримських татар.

П.Маурер наголосив, що Міжнародний Комітет Червоного Хреста залишатиметься надійним партнером у подоланні тих викликів, які постали перед Україною. Він повідомив про наміри залучити на гуманітарну діяльність місії МКЧХ у 2016 році понад 64 млн дол. США на додаток до майже 100 млн дол. США, які були витрачені на реалізацію проектів допомоги в Україні протягом 2014-2015 років.