01.03.2016

Позитивні відгуки інвесторів, які вже працюють в Україні, є найкращою рекламою інвестиційного клімату в державі, переконаний Президент Петро Порошенко. Із досвідом іноземних інвесторів в Україні Глава держави ознайомився під час відвідання товариства з обмеженою відповідальністю «СЕ Борднетце-Україна» на Тернопільщині.

Президент зазначив, що для поліпшення інвестиційного клімату в державі вже зроблено кілька важливих кроків, зокрема в системі оподаткування. Глава держави наголосив, що Україна прагне скористатися можливостями, які відкриваються із вступом у дію з 1 січня поточного року зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, і висловив переконання, що наша країна є більш конкурентоздатною з точки зору розвитку виробництв та привабливою для інвесторів у порівнянні з багатьма сусідами. «У нас є найкращі працівники високого професійного рівня. І як результат – ми маємо високу якість продукції», – сказав Петро Порошенко.

Глава держави також зазначив, що Україна подолала виклики, які стояли перед країною у 2014-2015 роках, зокрема загрозу дефолту, банкрутства банківської системи, знищення конкурентоздатності держави, наведено порядок у системі державних закупівель, забезпечено енергетичну незалежність держави. «Ми продемонстрували, що здатні себе захистити. Сьогодні ми енергетично незалежні, і коли Росія спробувала нам перекрити постачання газу, ми сказали – добре, обійдемося без вашого газу. І продемонстрували це вже дві зими», – сказав Петро Порошенко.

Президент ознайомився з виробництвом та поспілкувався з робітниками підприємства. Він назвав роботу підприємства «СЕ Борднетце-Україна» «добрим прикладом взаємодії місцевої влади та інвесторів». «Інвестор має почувати себе комфортно. В таких умовах інвестор приймає рішення про збільшення інвестицій та відкриття нових виробничих ліній», – зазначив Петро Порошенко.

Товариство з обмеженою відповідальністю "СЕ Борднетце-Україна", засновником якого є японська компанія "Сумітомо Електрік", було засноване у 2006 році. Підприємство стало системним розробником і постачальником продукції для моделей автомобілів «Фольксваген», «Шкода», «Сеат», «Ауді» та мікроавтобусів «Фольксваген». Група компаній представлена заводами і представництвами, які розташовані у різних країнах світу з понад 10 тисячами працівників.

У січні-липні 2015 року обсяг виробництва продукції склав 459,7 млн гривень, обсяг реалізованої промислової продукції – 316,7 млн гривень, що більше на 67,5% від показника аналогічного періоду минулого року. На підприємстві працює 3368 осіб, середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за вказаний період 2015 року становила 4829,5 гривень та збільшилась на 60,7% у порівнянні з відповідними показниками минулого року.

Протягом 2014 року підприємством сплачено близько 100 млн гривень податків та зборів. У 2015 році податок з доходів фізичних осіб (заробітної плати) працівників підприємства склав 31,9 млн грн, військовий податок – 3,2 млн грн, єдиний соціальний внесок – 74,9 млн грн. За 2014 рік частка обсягу виробництва промислової продукції підприємства від загальнообласного обсягу виробництва продукції становила 11,5% (73,6% від обсягу по машинобудівній галузі області).