01.03.2016

Під час свого державного візиту до Ізраїлю Президент України разом з дружиною відвідали українську волонтерку-медика, командира батальйону «Госпітальєри» Яну Зінкевич, яка була важко травмована внаслідок автомобільної аварії і доставлена на лікування до Ізраїлю в лікарню «Шиба» у Тель-ха-Шомере - одну з найкращих клінік Близького Сходу, де її було прооперовано місцевими хірургами.

Подружжя Порошенків подарувало Яні освячені ікони Пантелеймона Цілителя та Янгола-охоронця.

Президент спілкуючись з волонтеркою повідомив, що, за словами лікарів, процес одужання відбувається добре. «Ти – великий молодець. Ти стільки життів врятувала, що Господь має усе зробити, щоб у тебе все було добре», - сказав Петро Порошенко та додав: «Ти не уявляєш собі, яка хвиля солідарності зараз в Україні на підтримку тебе». Він також зазначив, що давно спостерігає за діяльністю «Госпітальєрів». «Пишаюся бути на чолі країни, де є такі молоді люди», - наголосив Президент.

«Ми і уся Україна будемо молитися за тебе. Ти така ще молода і вже стільки зробила для людей. Щастя, що в Україні є такі молоді люди», — сказала дружина Президента. Марина Порошенко також додала: «У тебе зараз одна задача – своїм прикладом показати, як треба одужувати».

У свою чергу Яна подякувала Президентові за нагороду та попросила Главу держави приділити увагу усім патріотам, які були поранені на фронті, та родинам воїнів, які загинули за Україну.

Нагадаємо, що Президент України нагородив Яну Зінкевич орденом «За заслуги» ІІІ ступеня за її сумлінну героїчну працю в якості медика-добровольця на передовій.