01.03.2016

Президент України Петро Порошенко заявив, що за невиконання країною-агресором – Росією положень Мінських домовленостей Європейська Рада ухвалить рішення про продовження санкцій щодо неї. Глава держави повідомив, що отримав таке запевнення від керівників Євросоюзу під час міні-саміту «Україна-ЄС», який відбувся учора.

«Ми отримали тверді запевнення, що сьогодні і завтра на засіданні Європейської Ради ми отримаємо тверде рішення про продовження санкцій проти агресора, проти Російської Федерації, за тотальну неімплементацію положень Мінських угод на півроку», – сказав Петро Порошенко під час спільної прес-конференції з Генсеком НАТО.

Президент України додав, що саме завдяки Уельському самміту НАТО вдалося спромогтися Мінських домовленостей. «Наша співпраця з НАТО приносить мир в Україну», – наголосив Глава держави.

У свою чергу, Єнс Столтенберг заявив: «Ми підтримуємо імплементацію Мінських домовленостей. За останні місяці мав місце певний прогрес, але в останній час кількість порушень режиму припинення вогню збільшилась. Існує реальний ризик поновлення насилля. Україна досі не має повного контролю над своїми кордонами, Росія досі не вивела свої війська та зброю, нелегальні угруповання досі не роззброєні. Зараз дуже важливо забезпечити виконання своїх обов'язків всіма сторонами. Росія несе особливу відповідальність».

«Повне виконання Мінських домовленостей є єдиним шляхом мирного врегулювання на Сході України», – заявив Генеральний секретар НАТО.

Говорячи про атмосферу міні-саміту «Україна–ЄС», Президент зазначив, що його учасники загалом продемонстрували підтримку України. «Я був зворушений приємною, теплою, дружньою і відвертою розмовою практично з усіх питань нашого двостороннього порядку денного і тією формою підтримки реформ, підтримки політичної, демонстрацією солідарності з Україною», – відзначив Петро Порошенко.