02.03.2016

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про призначення грантів Президента України для обдарованої молоді на 2016 рік».

З метою підтримки обдарованої молоді призначено 13 грантів Президента України для реалізації значущих творчих проектів у соціальній та гуманітарній сферах у 2016 році.

Серед тих, хто отримає грант Президента, – Олена Андрущенко для реалізації проекту «Створення на Житомирщині навчально-мистецького туристично-інформаційного центру «Дивосвіт Трипілля», Діана Безелюк та проект «Долучись до захисту своєї країни», Олександр Генсіцький – для реалізації проекту «Творчий розвиток дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, за допомогою роботи гуртка «Творимо власними руками» в умовах дитячого табору».

Також президентські гранти отримають, зокрема, Леся Мельниченко – для реалізації проекту «Арт-центр соціально-психологічної реабілітації дітей із зони АТО «BARVA», Віктор Мунтян – для реалізації проекту «Студентські дебати «Діалог заради миру», Валерія Овчарова – для реалізації проекту «Створення координаційних центрів розвитку та підтримки волонтерської діяльності».

Відповідно до положення про гранти Президента України для обдарованої молоді, затвердженого Указом Президента України від 2 серпня 2000 року №945, гранти призначаються громадянам України віком від 14 до 35 років. Для одержання гранту претендент не пізніше 1 березня року, що передує року виплати гранта, подає відповідну заявку та інші документи до Міністерства молоді та спорту України. Розгляд та експертизу заявок і поданих документів, конкурсний відбір і висунення претендентів на отримання гранту Президента України здійснює щороку протягом липня Експертна рада, яка утворюється при Міністерстві молоді та спорту України.