02.03.2016

Президент Петро Порошенко, виступаючи на урочистому зібранні, присвяченому Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-й річниці виведення військ з Афганістану, наголосив на тому, що гарантією неповторення трагічних сторінок історії є державна незалежність України – вибір, який країна зробила 25 років тому.

«Імперія не змінилася, і доказом того є і анексія Криму, і агресія на Сході нашої держави, і бомбардування російськими винищувачами мирних кварталів у Сирії. І лише уявімо собі, якби ми рішуче не порвали з Росією в 1991 році, хіба сьогодні наші діти не мусили б виконувати так званий «інтернаціональний обов’язок» у Сирії та інших країнах Близького Сходу чи десь ще? Бо нема на карті світу такої точки, яка була би недосяжною для хворобливих геополітичних російських амбіцій», – заявив Петро Порошенко.

«Імперська манія величі – дуже небезпечний діагноз. Хворіють на неї одні, а за лікування платять інші, причому своїми життями. Саме тому зараз весь світ – з Україною, і Росія опинилася в повній ізоляції», – наголосив Президент.