02.03.2016

Дорогі співробітники управління спеціальних операцій, шановні офіцери!

Сьогодні дуже важливий день, і не лише у зв'язку зі складанням вашої присяги - сьогодні ще один дуже важливий етап створення Національного антикорупційного бюро.

Лише два місяці тому детективи НАБУ зареєстрували в Єдиному реєстрі досудових розслідувань перші кримінальні правопорушення, а сьогодні вже розслідується понад 50 справ на загальну суму, що перевищує мільярд гривень.

Змінами до законодавства, якими було створено Національне антикорупційне бюро, були передані з усіх відомств саме до НАБУ найбільш принципові, важливі розслідування у справах корупції. Унікальна структура Бюро, де в одному органі сконцентровані оперативні працівники, аналітики, силові підрозділи й детективи, які об'єднують в собі всі необхідні функції для того, щоб рішуче продемонструвати і українському народові, і всьому світові ефективність української програми боротьби з корупцією. Вже за перші дні, перші тижні своєї роботи вони довели, що для НАБУ не існує ні закритих сфер, ані недоторканних осіб, ані широких зв'язків. Подивіться скільки зараз тут сконцентровано уваги України і світу! В цьому можна переконатися, поглянувши на кількість камер, які присутні на вашій присязі.

Країна, влада і я, як Президент, чекаємо від Національного антикорупційного бюро рішучої, безкомпромісної і ефективної роботи з викорінення корупції в Україні. Зі свого боку можу твердо гарантувати: політична воля, яка забезпечує ефективну діяльність Антикорупційного бюро, має продемонструвати повну політичну підтримку вашим зусиллям.

Маю наголосити, що ніхто в нашій країні не застрахований від того, щоб опинитися в полі зору вашої прискіпливої уваги. Жодні зв'язки не дадуть ані індульгенції, ані захисту.

Протягом дев’яти місяців до Національного антикорупційного бюро через відкритий конкурс було обрано 347 осіб серед тисяч, а може й десятків тисяч охочих. Держава створила всі необхідні умови: високе грошове забезпечення, добрий захист, добре озброєння. І БТР тут - це символ того, що ніхто не зупинить детективів Національного антикорупційного бюро і бійців підрозділів спеціальних операцій. Все, що необхідно, буде отримувати НАБУ для ефективного виконання своїх функцій.

Ще важливий елемент, НАБУ - це орган, незалежний від роботи інших органів, що визначає швидкість, таємність та ефективність дій працівників Бюро. До структури Національного антикорупційного бюро, окрім інших, входить і Управління спеціальних операцій, на яке й покладено завдання щодо проведення спецзаходів із захоплення озброєних злочинців і забезпечення безпеки учасників кримінального судочинства та безпеки працівників НАБУ.

Найкращі працівники Служби безпеки України, з величезним досвідом, моральним духом і патріотизмом, відряджені до Антикорупційного бюро для виконання своїх функцій. Окрім тестування на знання законодавства, всі кандидати успішно склали тести з фізичної підготовки. Як мене поінформували, у складі управління є майстри спорту з рукопашного бою, кікбоксингу, дзюдо і самбо, кульової стрільби та інших видів спорту.

Добро, я на цьому наголошую, має бути з кулаками, і силова складова аж ніяк не менш важлива за інші напрямки в роботі Бюро. Я переконаний, що всі ви, хто сьогодні склав урочисту присягу, готові до ефективного виконання покладених на вас завдань, як і інші працівники Бюро.

Навіть зараз, під час урочистої присяги, певна кількість співробітників підрозділу, за доповіддю керівника, перебуває на виконанні особливо важливих завдань.

Наголошую на тому, що зараз ви робите надзвичайно важливу для України справу! Ви маєте продемонструвати ефективність боротьби з корупцією. Держава, в свою чергу, робитиме все можливе для фінансового забезпечення роботи Бюро, для гідної оплати вашої праці. Я просив би пам'ятати, що в умовах війни, в умовах економічної кризи влада, платники податків віддають останнє для того, щоб ви мали можливість ефективно виконувати покладені на вас функції.

Переконаний, що успіх НАБУ у боротьбі з корупцією – це відправна точка успіху України на шляху до Євросоюзу, а в найближчій перспективі, уже через декілька місяців, до запровадження безвізового режиму з ЄС.

Бажаю вам успіхів у боротьбі з корупцією, з найбільшим злом, яке стримує наш рух вперед.

Слава Україні!