02.03.2016

У ході робочого візиту Глави Української держави до Федеративної Республіки Німеччина дружина Президента Марина Порошенко відвідала українських військовослужбовців, які перебувають на лікуванні у військовому шпиталі Бундесверу м. Берлін.

У рамках урядової допомоги ФРН, починаючи з березня 2014 року, Німеччина організувала п’ять хвиль лікування та реабілітації. Зараз на лікуванні в різних медичних закладах ФРН перебуває 17 українських військовослужбовців.

У військовому шпиталі Бундесверу нині лікуються та проходять реабілітацію 6 українських захисників: старший солдат Володимир Сторожук та молодший сержант Володимир Федотов 93 окремої механізованої бригади, рядовий Дмитро Середа 91 окремого полку оперативного командування, молодший сержант Дмитро Блохін та солдат Юрій Мітягін 30 окремої механізованої бригади та молодший сержант Юрій Ружицький 25 окремої повітряно-десантної бригади.

Пані Марина поспілкувалася із українськими бійцями та подякувала їм за мужність і відвагу, виявлені задля збереження суверенітету й територіальної цілісності України. Під час спілкування з медичним персоналом дружина Президента поцікавилася перебігом лікування та перспективами реабілітації наших військовослужбовців.

Марина Порошенко побажала захисникам якомога швидше одужати й повернутися на Батьківщину, де їх чекають рідні та близькі люди: «Душевний біль не вщухає, але спільними зусиллями ми можемо турбуватися про фізичне здоров’я наших бійців. Я вдячна кожному українцю та всій міжнародній спільноті, хто докладає зусилля, аби боротися за здоров’я наших героїв, які виборюють мир в Україні».

Також пані Порошенко зустрілася з волонтерами – представниками української громади в Німеччині, які допомагають військовим спілкуватися з медиками та вирішувати побутові питання.

У березні 2014 року в лікарні ФРН прибули 24 поранених та постраждалих під час подій на Майдані. У вересні 2014 року – 20 поранених військовослужбовців. У березні 2015 року в німецьких лікарнях опинилися 17 українських бійців, у серпні 2015 – ще 8 українських воїнів. Із листопада 2015 року 12 захисників України проходять подальшу реабілітацію в Німеччині.