02.03.2016

Президент Петро Порошенко на першій прес-конференції у 2016 році заявив, що Україна готова постачати електроенергію в Крим за умови, що в договорі він буде визнаний українським. Глава держави підкреслив: «Ми готові постачати електроенергію, але в український Крим. Хочете – беріть, не хочете – почекаємо позиції повернення українського суверенітету до Криму».

Президент наголосив, що в договорі має бути чітко зафіксовано – «постачання електроенергії підприємству, яке розташоване в АР Крим, Україна». «Ніякої блокади не існує. Існує формат господарських договорів. Ми ніколи не визнаємо анексію Криму, так само як це не визнає весь світ», – зазначив Петро Порошенко.

За словами Глави держави, інша сторона, прикриваючись опитуванням мешканців Криму, відмовилась укладати договір і припинила постачання електроенергії у перетоковому режимі, як це працювало десятки років. «Ми вважаємо, що це продовження економічної експансії та кроків, які спрямовані на економічну агресію щодо України», – заявив Президент, зазначивши, що така реакція Росії була прогнозованою і Україна підготувалася, збільшивши частину ядерної енергетики у загальному енергетичному балансі та не допустивши віялові відключення.

Президент повідомив, що тема енергопостачання до Криму обговорювалась у «Нормандському форматі». Глава держави підкреслив, що в Криму проживають громадяни України, і він робить все можливе, щоб ніяким чином не ускладнювати їхнє життя.