02.03.2016

Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 768-VІІІ "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання", прийнятий Верховною Радою 26 листопада 2015 року.

Закон сприятиме покращенню стану забезпечення та захисту прав і свобод людей, що перебувають під слідством, зменшенню строків утримання в слідчих ізоляторах громадян, які знаходяться під слідством і судом, відновленню прав і законних інтересів засуджених до позбавлення волі, права яких були значно обмежені під час утримання під вартою; кримінального переслідування. Він також стимулюватиме правоохоронні органи та суди до оперативного розслідування та розгляду кримінальних проваджень та значно зменшить можливості для безпідставного тривалого утримання осіб у слідчих ізоляторах.

Документ також забезпечить приведення у відповідність до міжнародних стандартів умови утримання під вартою та економія бюджетних коштів у зв'язку із скороченням кількості людей, яких утримують у слідчих ізоляторах.