02.03.2016

Президент Петро Порошенко наголошує, що наступного тижня чекає звіту правоохоронних органів щодо розслідування справ проти Майдану. Про це глава держави заявив в інтерв'ю українським телеканалам.

Він зазначив, що йдеться про побиття студентів 30-го листопада, знущання над журналістами і громадськими активістами 1 грудня на Банковій, організацію штурму Майдану 11 грудня, події в Маріїнському парку 18 лютого, і головне - вбивства - активістів, багатьох інших.

"Не маю жодного сумніву, що щодо кожної жертви Майдану має бути проведено розслідування і відповідальні за вбивства мають бути притягнуті до відповідальності. І ви, і я - маємо право знати", - підкреслив Президент. При цьому він зазначив, що не задоволений звітом по притягнутих до відповідальності.

Глава держави також акцентував на необхідності притягнення до відповідальності суддів, які виносили неправомірні вироки майданівців і активістів. Звільненню цих осіб з посад і скасування їх недоторканності перешкоджала відсутність роботи Вищої ради юстиції, сформованої ще попередньою владою.

Петро Порошенко нагадав, що Закон про справедливий суд він подав на розгляд Парламенту ще у грудні минулого року, а Вища рада юстиції була сформована лише у червні поточного, оскільки три місяці тривало обговорення необхідності ухвалення такого Закону і три місяці її формували. Він також повідомив, що до цього часу Верховна Рада та наукові установи не обрали по одному члену ВРЮ, що також унеможливлює ухвалення рішень. "Без їх голосів не звільняються і не притягуються до відповідальності судді. І навіть в цьому форматі, за цей короткий час новосформована ВРЮ прийняла рішення рекомендувати Верховній Раді притягнути до відповідальності тих, хто судив майданівців, у кількості 26 суддів", - підкреслив Президент зауваживши, що частину з них було проголосовано лише минулої п'ятниці і лише зараз їх нарешті можна притягнути до відповідальності.

Президент також висловив переконання у необхідності заочного засудження Віктора Януковича та Віталія Захарченка, які нині переховуються у Росії. "Головна відповідь відома всім - кримінальну відповідальність несуть Янукович, Захарченко - є покази, що вони віддавали накази", - додав він. Глава держави наголосив на тому, що суспільство має знати кожного з убивць героїв Небесної Сотні.

Петро Порошенко закликав суспільство, громадян об'єднати зусилля задля притягнення до відповідальності всіх винних.

Довідково: Дисциплінарна секція ВРЮ рекомендувала Вищій раді юстиції прийняти рішення про внесення подання про звільнення за порушення присяги 26 суддів.

Щодо 5 суддів вже прийнято  рішення внести подання до Верховної Ради України про звільнення за порушення присяги. На засіданні 17 листопада ВРЮ розгляне ще 11 дисциплінарних справ.